Konsultacje dietetyczne

Przede wszystkim szybka i celna diagnoza.

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

Jakie zadania ma dietetyk?

Dietetyk jest osobą, która pomoże Ci ułożyć zbilansowany i racjonalny jadłospis, który dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Odpowiednia dieta pozwala na rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych organizmu i pomaga w walce z różnymi chorobami. Ważne jednak, żeby była indywidualnie ułożona dla pacjenta i uwzględniała jego preferencje żywieniowe, nawyki i stan zdrowia. Nieodpowiednio dobrana może wyrządzić więcej krzywdy, niż pożytku. Dlatego jeśli zależy Ci na zmianie sposobu odżywiania, poprawie stanu zdrowia lub zrzuceniu zbędnych kilogramów, najlepiej skorzystać z wizyty u wykwalifikowanego dietetyka.

Jak wygląda konsultacja dietetyczna?

Dietetyk podczas wizyty ustala odpowiedni plan żywieniowy, składający się ze zdrowych posiłków i indywidualnie dobranej ilości kalorii, z ograniczeniem niewskazanych i eliminacją nielubianych produktów. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i szczegółowo analizuje każdy przypadek. Pomoc profesjonalisty jest wskazana zarówno podczas problemów z prawidłową masą ciała (nadwaga, otyłość oraz niedowaga), jak i podczas chorób oraz dolegliwości, z którymi organizm sam nie jest w stanie sobie poradzić. Prawidłowe odżywianie oraz spełnienie norm żywieniowych może poprawić Twoje wyniki badań, samopoczucie, stan zdrowia oraz wygląd!

Specjalista do spraw żywienia nie tylko ułoży Ci dietę dostosowaną do Twojego zapotrzebowania, ale przede wszystkim zajmie się edukacją i udzieli wielu cennych wskazówek, o których pacjenci często zapominają. Zmieni Twój styl życia, pomoże poprawić kondycję i samopoczucie, a także nauczy Cię prawidłowo się odżywiać oraz dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. Wizyty kontrolne pomogą na bieżąco sprawdzać postępy i dokonywać ewentualnych zmian.

Kiedy zgłosić się do dietetyka?

Dietetyk pomaga nie tylko osobom chorym, ale także tym, które chcą nauczyć się zdrowych wyborów żywieniowych, aby czuć się dobrze. Warto skorzystać z pomocy dietetyka, aby unikać problemów zdrowotnych w przyszłości, które mogą być spowodowane nierozsądnym stylem życia i nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi.

Istnieje wiele rodzajów diet w zależności od tego, z czym chcesz walczyć- może to być dieta ze zwiększoną podażą białka lub błonnika, obniżoną zawartością tłuszczu lub węglowodanów, dieta łatwostrawna, diety bez laktozy bądź bez glutenu oraz wiele innych pomagających w walce z tzw. chorobami dietozależnymi.

 

W Vitalea najważniejszy jest Pacjent!

Przeczytaj także na Blogu Vitalea

Ulubione ()