SIBO

Sposoby na SIBO

Cierpisz z powodu wzdęć, bólów brzucha, regularnych biegunek?
Do tego odczuwasz bolesne skurcze i dyskomfort w obrębie jamy brzusznej?
Często czujesz się „pełny”?


Skuteczna pomoc w walce z SIBO
Informacja i rejestracja:
888 888 708

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

To może być SIBO!

Jeśli dodatkowo chorujesz na: celiakię, zespół jelita drażliwego (IBS), chorobę Leśniowskiego-Crohna, zapalenie trzustki, niewydolność nerek lub długotrwale przyjmujesz leki z grupy IPP, jesteś bardziej predysponowany do zachorowania na SIBO! W niektórych przypadkach SIBO może doprowadzić do rozwoju anemii oraz ciężkich niedoborów witaminowych, co z kolei grozi rozwojem poważnych następstw zdrowotnych.

Nie czekaj, aż choroba doprowadzi do poważnych powikłań i zacznij działać!

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz się zarejestrować?
Zapraszamy do kontaktu: 888 888 708 / 881 777 789 / 32 428 52 00


Czym jest SIBO?

SIBO, czyli zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, polega na zasiedleniu tego odcinka przewodu pokarmowego nadmierną ilością bakterii lub bakteriami dla niego nietypowymi. Najczęściej są to bakterie charakterystyczne dla jelita grubego, które z różnych powodów przedostają się do jelita cienkiego, powodując zachwianie jego mikroflory. To z kolei wywołuje szereg objawów, wśród których wymienia się m.in.:

  • Wzdęcia i gazy,
  • Tłuszczowe stolce,
  • Bóle brzucha o różnym stopniu nasilenia,
  • Nudności,
  • Biegunki lub (rzadziej) zaparcia.

Jak możemy Ci pomóc?

Terapia podstawowa:

Terapie uzupełniające:


Chcesz dowiedzieć się więcej o metodach wspomagających leczenie SIBO? Czytaj dalej!

Podstawowym postępowaniem przy wszelkich zaburzeniach ze strony przewodu pokarmowego w naszej klinice jest konsultacja z dietetykiem klinicznym. Specjalista wyjaśni Ci, jakich produktów nie powinieneś spożywać oraz co należy włączyć do diety, aby zminimalizować uciążliwe objawy choroby. Prawidłowy sposób odżywiania jest jednym z najważniejszych warunków, które musisz spełnić w procesie leczenia SIBO. Nasz dietetyk ułoży dla Ciebie spersonalizowaną dietę dostosowaną do Twoich dolegliwości, potrzeb oraz postawionej diagnozy, a także będzie kontrolować osiągane cele terapii.

Jeśli SIBO doprowadziło do rozwoju niedoborów witaminowych, to wówczas zaleca się włączenie do terapii kroplówki „Multiwitamina”. Jest to kompleks aż 12 witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in. witaminy A, E, C, D3 oraz witamin z grupy B. Podanie ich dożylnie pozwala ominąć cały przewód pokarmowy i tym samym gwarantuje maksymalną przyswajalność składników zawartych w kroplówce, niezależnie od obecnych schorzeń. Jest to jedyny skuteczny sposób, aby zapobiec rozwojowi awitaminozy oraz efektywnie ją leczyć, jeśli już wystąpi. Skład kroplówek witaminowych ustalany jest indywidualnie na konsultacji lekarskiej z lekarzem internistą.


Cennik

Konsultacja dietetyczna:
• pierwsza wizyta: 100 zł
• druga wizyta z omówieniem jadłospisu: 120 zł
• wizyta kontrolna: 80 zł

Kroplówka „Multiwitamina”: 230 zł

Konsultacja internistyczna: GRATIS*
(*jeśli zlecone zabiegi zostaną wykonane w dniu konsultacji)

Ulubione ()