Medycyna estetyczna

Popraw wygląd fizyczny.
Aktywizuj procesy autoregeneracji.

Medycyna estetyczna Katowice

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej gamy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, między innymi – usuwania zmarszczek, wolumetrii twarzy, lipolizy iniekcyjnej, kształtowania ust i wielu innych! Poniżej znajdziecie Państwo odnośniki do zabiegów, które znajdują się na stałe w ofercie NZOZ Vitalea. 

Czym jest Medycyna Estetyczna?

Medycyna estetyczna to dział medycyny zorientowany w głównej mierze na zachowanie urody i poprawę związanego z nią samopoczucia. Ma na celu zapewnienie wysokiej jakości życia osobom zdrowym poprzez działania profilaktyczne zorientowane na opóźnienie starzenia się skóry i poprawę istniejących defektów z wykorzystaniem procedur nieinwazyjnych lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Głównym i najistotniejszym celem wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu fizycznego pacjenta.

Zabiegi prowadzone są w trybie ambulatoryjnym – nie wymagają pobytu w szpitalu ani nie obejmują długotrwałej rekonwalescencji. Stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe obejmujące skórę i tkankę podskórną. Czynności z zakresu medycyny estetycznej mają na celu aktywizację procesów autoregeneracji organizmu, co uzyskuje się poprzez serię nakłuć lub drobnych nacięć, które pobudzają skórę do odnowy.

Na co pomaga Medycyna Estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej mogą mieć różne działanie w zależności od potrzeb pacjenta. Podjęte w ramach profilaktyki mają na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry poprzez procedury działające stymulująco i regeneracyjnie. W przypadku już istniejących defektów podejmuje działania nakierowane na ich usunięcie lub zminimalizowanie tak, aby pacjent odczuwał zadowolenie 
i satysfakcję ze swojego wyglądu.

Główne problemy, jakimi zajmuje się medycyna estetyczna to zmarszczki, cellulit, rozstępy, blizny, wiotkość skóry, przebarwienia, znamiona, trądzik, cera naczynkowa i wiele innych problemów skórnych. Ponadto obejmuje zabiegi nacelowane na poprawę kształtu ust, twarzy, nosa, policzków oraz modelowanie sylwetki i usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Koryguje także niedoskonałości skóry i figury powstałe wskutek chorób, wad wrodzonych i wypadków, a także w wyniku szybkiej utraty masy ciała oraz po ciąży.

Medycyna Estetyczna w Vitalea Katowice

NZOZ Vitalea świadczy usługi z zakresu medycyny estetycznej w Katowicach od 2019 roku, kiedy do zespołu specjalistów dołączył lekarz wykwalifikowany do przeprowadzania tego typu zabiegów. Wykonujemy procedury mające na celu usunięcie defektów urody i kompleksów, a przez to także podniesienie samooceny i pewności siebie pacjentów- zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

W ofercie posiadamy przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, nici PDO i PLLA, a także mezoterapię igłową i lipolizę iniekcyjną. Pomagamy w leczeniu takich niedoskonałości, jak: zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach dłoni, asymetria brwi i ust, podwójny podbródek, rozstępy i blizny, opadające policzki, tłuszczaki, nadpotliwość, nadmierne wypadanie włosów, łysienie, cienie pod oczami i wiele innych!

Ulubione ()