lek. Maria Grajcarek

Pediatra z doświadczeniem w Vitalea

Maria Grajcarek - ZnanyLekarz.pl

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

O mnie - lek. Maria Grajcarek

Jestem absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej im. L. Waryńskiego w Katowicach, na której ukończyłam studia medyczne. Posiadam specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z pediatrii. W zawodzie pracuję od 40 lat, a doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach krajowych, jak i zagranicznych. Przez 9 lat byłam zatrudniona w Chorzowskim Centrum Pediatrii, lecz większość życia zawodowego spędziłam w Niemczech. Praktykę odbywałam głównie w Klinice Dziecięcej w Remscheid (Nadrenia-Północna Westfalia). Pracowałam również w Centrum Socjalpediatrii w Neuwied, gdzie leczyłam Pacjentów z zaburzeniami psychosocjalnymi.

Przez 10 lat prowadziłam prywatną praktykę lekarską, gdzie przyjmowałam dzieci i młodzież z różnymi schorzeniami wieku dziecięcego, a także z zaburzeniami neurologicznymi. Dziedziną medycyny, która wyjątkowo mnie fascynuje jest neuropediatria, a przede wszystkim takie jednostki chorobowe jak: mózgowe porażenie dziecięce (MPD), autyzm oraz ADHD.

Medycyna akademicka w połączeniu z naturalną

Moją pasją jest także leczenie naturalne zarówno zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Jestem dyplomowanym naturoterapeutą oraz terapeutą konopnym. Zajmuję się również akupunkturą. W swojej praktyce lekarskiej łączę wiedzę akademicką z medycyną naturalną. Przy doborze odpowiedniej ścieżki leczenia wykorzystuję różne metody, zarówno tradycyjne, jak i alternatywne, w tym także fitoterapię (ziołolecznictwo), akupunkturę, bańki, konchowanie i wiele innych. Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe pokazało, że holistyczne podejście do Pacjenta oraz znajomość różnych metod leczenia jest jedynym skutecznym sposobem na odzyskanie oraz utrzymanie zdrowia.

W Vitalea Clinic istnieje możliwość wykonania badań USG dzieci, m.in. USG jamy brzusznej, USG układu moczowego, USG przezciemiączkowe (USG główki), USG węzłów chłonnych obwodowych.

Pacjent jest najważniejszy

Medycyna jest dla mnie nie tylko wyuczonym zawodem, ale przede wszystkim pasją. Moim priorytetem jest zaopiekowanie się Pacjentem na najwyższym poziomie od początku do końca.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz się zarejestrować?
Zapraszam do kontaktu: 888 888 708 / 881 777 789 / 32 428 52 00

Ulubione ()