Badanie CARDI/CHECK

Szybka i nieinwazyjna ocena wydolności układu sercowo-naczyniowego!

Czym jest badanie Cardi/check? 

CARDI-CHECK to szybkie i nieinwazyjne badanie skupiające się na ocenie stanu układu sercowo-naczyniowego. Wykonywane jest ono przy użyciu platformy So/check, dzięki której możliwa jest ocena wybranych parametrów fizjologicznych bez konieczności pobierania krwi. 

Badanie Cardi/check pozwala na ocenę wydolności układu sercowo-naczyniowego w oparciu o pięć szczególnych wskaźników:
•    CARDIFLEX - ocenia elastyczność tętnic,
•    CARDISTRESS - sprawdza poziom stresu i naturalną zdolność do radzenia sobie z nim,
•    KOHERENCJA SERCA - monitoruje częstotliwość rytmu serca,
•    SNA - określa równowagę między układem nerwowym współczulnym i przywspółczulnym,
•    IRT - obrazuje poziom wysycenia krwi tlenem.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, a wyniki znane są natychmiast! 

 

Jak wygląda badanie?

Przed przystąpieniem do badania należy umyć ręce ciepłą wodą bez użycia mydła, innych detergentów czy środków odkażających. Następnie prosimy o dokładne osuszenie rąk ręcznikiem papierowym. Dłonie nie powinny być posmarowane żadnym kremem czy balsamem. Konieczne jest również ściągnięcie biżuterii, zegarka oraz odłożenie na bok wszystkich elektronicznych urządzeń, takich jak telefon komórkowy, smartwatch itp. Ich obecność może zakłócić pomiar i dostarczyć fałszywych wyników.

Do badania Cardi-check używa się specjalnego oxymetru zakładanego na palec wskazujący ręki niedominującej. Pomiar trwa około 3 minuty. W tym czasie dane są sczytywane, przetwarzane i wysyłane bezpośrednio na serwer, z którego po kilkunastu sekundach otrzymuje się gotowe wyniki. 

UWAGA: jeśli na paznokcie założone są hybrydy, żele lub tipsy, pomiar może nie zostać wykonany. Podobnie jest w przypadku osób, których palce pokryte są grubą i zrogowaciałą skórą.  

 

 

Jakie inne pomiary można wykonać za pomocą platformy So/check?

Poza oceną funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, za pomocą platformy So/check można wykonać dwa dodatkowe pomiary:

OLIGO-CHECK - jest to pełna i spersonalizowana ocena organizmu Pacjenta, która umożliwia dobór odpowiednich środków terapeutycznych oraz bieżącą kontrolę jego stanu. Polega na sprawdzeniu obciążeń metalami ciężkimi oraz określeniu niedoborów witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Określa również inne parametry, takie jak m.in.: poziom stresu oksydacyjnego, stan stawów, predyspozycje do wystąpienia alergii, wydolność mechanizmów obronnych i detoksykujących oraz równowagę hormonalną. 

GNIOM-CHECK - kompleksowa analiza mikrobiomu jelitowego za pomocą sekwencjonowania DNA bakterii jelitowych na podstawie próbki stolca.

Przeczytaj także na Blogu Vitalea

Ulubione ()