ul. Staromiejska 13a, Katowice Pn-Pt 8:00 - 18:00, Rejestracja Pn-Pt: 8:00 - 20:00 888 888 708
Biorezonans komórkowy
Szybka diagnostyka i całościowa ocena organizmu w zaledwie 2 godziny!
Nieinwazyjne i bezbolesne badanie, idealne także w przypadku dzieci.
Aparat MORA został opracowany w drugiej połowie XX wieku dzięki współpracy inżyniera Ericha Rasche oraz lekarza medycyny Franza Morella. Stworzyli oni system diagnostyki i terapii wykorzystujący nowoczesną biofizykę do skutecznego leczenia wielu schorzeń, kreując koncepcję biorezonansu komórkowego.
Podstawowym założeniem diagnostyki biorezonansem jest fakt, iż każdy organizm czy substancja składa się z nieustannie drgających cząsteczek wytwarzających bardzo słabe impulsy elektromagnetyczne. Dotyczy to zarówno każdej komórki ludzkiego ciała, jak i mikroorganizmów na niego oddziałujących. Patogeny takie jak wirusy, grzyby, bakterie, pasożyty czy pleśnie, które wnikają do organizmu, zaburzają jego równowagę elektromagnetyczną powodując powstawanie stanów patologicznych, czyli chorób. Aparat MORA jest w stanie wykryć te ‘obce’ drgania, przeanalizować je i przetworzyć w terapię.

Co można wykryć na aparacie Mora?
- obciążenie metalami ciężkimi (możliwość sprawdzenia 44 pierwiastków chemicznych, powszechnie stosowanych w przemyśle kosmetycznym, spożywczym i farmaceutycznym, a także występujących w otoczeniu),
- obciążenie pestycydami (42 substancje bakterio-, ślimako-, owado-, chwasto- i grzybobójcze używane do ochrony roślin),
- obecność pasożytów (21 rodzajów, w tym toksoplazmoza, glista ludzka, tasiemiec, przywra trzustkowa, motylica wątrobowa itp., które najczęściej trafiają do organizmu za pośrednictwem zakażonego pożywienia, a także poprzez kontakt z zarażonymi osobami i zwierzętami),
- bakterie (ok. 22 rodzajów, w tym gronkowiec złocisty, pałeczka ropy błękitnej, salmonella, yersinia, chlamydia trachomatis, krętki borrelii i wiele innych),
- grzyby (24 szczepy wywołujące zakażenia skóry, układu moczowo-płciowego oraz dysfunkcje układu pokarmowego),
- grzyby pleśniowe (31 szczepów odpowiedzialnych za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, przewlekłe zapalenie zatok, nosa i gardła),
- wirusy (około 27 rodzajów, w tym HPV, półpasiec, opryszczka pospolita, EBV, cytomegalovirus, wirusy grypowe oraz wirusy układu nerwowego).
Co zabieg daje Pacjentowi?
- Szybkie i skuteczne określenie przyczyny problemów zdrowotnych,
- Możliwość zbadania całego organizmu pod kątem zakażeń bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych, pleśniowych i pasożytniczych,
- Skuteczne sprawdzenie obciążeń ustroju metalami ciężkimi i pestycydami,
- Zbadanie niedoborów witamin, mikro- i makroelementów,
- Natychmiastowe wyniki, znane od razu po przeprowadzeniu testu.
Co to jest biorezonans komórkowy i jak działa?
W NZOZ Vitalea diagnostyka przeprowadzana jest m.in. na biorezonansie komórkowym na aparacie MORA. Umożliwia on wykrycie obecności patogenów chorobotwórczych w każdym układzie i narządzie. Badanie opiera się na wykorzystaniu meridian, czyli kanałów energetycznych, rozmieszczonych w odpowiednich miejscach na ciele. Podstawą biorezonansu komórkowego jest założenie, że każdy organizm, w tym również bakteria, grzyb, pleśń czy pasożyt, składa się z nieustannie drgających cząsteczek emitujących charakterystyczne dla siebie częstotliwości. Po wniknięciu do ustroju zaburzają one jego równowagę i prowadzą do rozwoju stanów patologicznych, czyli chorób. Po wykryciu przyczyny zgłaszanych dolegliwości od razu przechodzi się do leczenia, które ma na celu unicestwienie chorobotwórczego drobnoustroju. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna, co pozwala z powodzeniem diagnozować i leczyć również dzieci. W czasie przeprowadzania biorezonansu komórkowego wykorzystuje się zakończenia meridian znajdujących się na palcach dłoni i stóp, które w czasie trwania procedury muszą być odsłonięte. Aby badanie było miarodajne, nie wolno mieć na sobie niczego, co jest metalowe lub elektroniczne, np. biżuterii, zegarka/smartwatcha, spinek, paska ze sprzączką ani innych ozdób. Konieczne jest również opróżnienie kieszeni z wszelkich przedmiotów mogących zakłócać prawidłowy przebieg badania, takich jak telefon komórkowy, kluczyki do samochodu, monety.
Biorezonans komórkowy umożliwia sprawdzenie, w jakiej kondycji jest cały organizm w danym momencie za pomocą tzw. wykresu energetycznej pracy narządów. Pozwala on, korzystając z meridian, zobrazować obecny stan układów i narządów oraz wskazać, czy pracują prawidłowo lub czy ich funkcje są zaburzone. Na tej podstawie terapeuta określa, jakie są słabe punkty w ciele, gdzie toczy się stan zapalny, jakie narządy objął proces chorobowy i co w pierwszej kolejności wymaga leczenia. Jest to pierwszy etap, od którego rozpoczyna się cała diagnostyka na aparacie MORA. Badanie biorezonansem komórkowym pozwala wykryć przyczynę dolegliwości lub choroby, z którą zgłasza się Pacjent. Są to przede wszystkim: bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, pasożyty, metale ciężkie i pestycydy. W przypadku nagromadzenia się patogenów i toksyn w ustroju, przy towarzyszącym spadku odporności, potrafią one doprowadzić do rozwoju wielu groźnych stanów patologicznych, które upośledzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Mogą to być ostre lub przewlekłe stany zapalne, torbiele, guzy, owrzodzenia, wypryski skórne, grzybice, a także dysfunkcje narządów wewnętrznych i procesy nowotworowe. Biorezonans komórkowy umożliwia także sprawdzenie niedoborów najważniejszych witamin i mikroelementów w organizmie.
Kiedy warto poddać się badaniu?
Badanie biorezonansem komórkowym poleca się wszystkim osobom, które chcą poznać przyczynę swoich dolegliwości. Mogą to być schorzenia zdiagnozowane, tzw. idiopatyczne, których przyczyn tradycyjna medycyna nie potrafi określić. Metoda sprawdza się także w przypadku wystąpienia objawów, których do tej pory nie przypisano do żadnej konkretnej choroby. Biorezonans można stosować także jako sposób na potwierdzenie bądź wykluczenie podejrzeń dotyczących podłoża występujących symptomów. Ponieważ działa on na poziomie komórki, jest w stanie wykryć nieprawidłowości jeszcze zanim doprowadzą do rozwoju choroby i zaczną dawać wyraźne objawy.
Układy i narządy, które można zbadać za pomocą biorezonansu komórkowego pod kątem stanów zapalnych, chorób i innych patologii to: układ nerwowy, żołądek, jelita, wątroba, trzustka, pęcherzyk żółciowy, układ moczowo-płciowy, stawy, mięśnie, zęby i jama ustna, skóra, oczy, tarczyca, zatoki, płuca, gardło, gruczoł piersiowy, kości i szpik kostny, naczynia krwionośne. Z diagnostyki na biorezonansie komórkowym mogą korzystać osoby w każdym wieku – również niemowlęta. Rozrusznik serca, metalowe implanty w ciele, stenty czy by-passy nie dyskwalifikują z możliwości skorzystania z badania!Przed przystąpieniem do procedury należy natomiast poinformować terapeutę o ich obecności.
Przebieg badania biorezonansem komórkowym
Pacjent w czasie trwania zarówno badania diagnostycznego jak i terapii musi mieć odkryte stopy, które układa na specjalnych płytkach zawierających elektrody sczytujące informacje z organizmu i przekazujące je do aparatu oraz komputera.
Badanie przeprowadza się za pomocą punktoskopu przykładanego do ściśle określonych punktów rozmieszczonych na palcach rąk i stóp, które odpowiadają konkretnym narządom i układom naszego organizmu. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić, co jest przyczyną naszego złego samopoczucia i pogorszenia stanu zdrowia.
Zarówno badanie na aparacie MORA jak i terapia są całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne, co stanowi idealne rozwiązanie w przypadku leczenia dzieci.