Badanie GNIOM/CHECK

Dokładna ocena stanu flory bakteryjnej Twoich jelit!
Znajdź przyczynę swoich dolegliwości.

Czym jest test Gniom/check? 

GNIOM/CHECK to kompleksowa analiza mikrobiomu jelitowego, oparta na sekwencjonwaniu DNA bakterii zasiedlających jelita. Jest to pierwsze na świecie badanie wykorzystujące tego typu technologię do oceny stanu flory bakteryjnej jelit. 

Dzięki testowi Gniom/check można określić m.in.:

•    Typ mikrobiomu,
•    Ilość ponad 100 najważniejszych bakterii zasiedlających jelita- badanie wykazuje
       ich niedobór, nadmiar lub prawidłowy poziom,
•    Poziom dysbiozy i nieszczelności bariery jelitowej,
•    Stopień zagrożenia rozwojem alergii i nietolerancji pokarmowych,
•    Obecność szczepów bakteryjnych niezbędnych do produkcji witamin (B12 i K) oraz
        trawienia białek, cukrów i tłuszczów,

•    Skłonność do powstawania wzdęć i zaparć,

•    Wydajność trawienia,

•    Tendencję do przybierania na wadze
.

Co więcej, test Gniom/check dostarcza cennych informacji, dzięki którym poznasz przyczynę swoich dolegliwości trawiennych, problemów z nadwagą, osłabionej odporności, a także złego samopoczucia, braku energii i zaburzeń snu!  

 

Jak wygląda badanie?

Test Gniom/check jest samoobsługowy i nie wymaga obecności terapeuty, dzięki czemu można go wykonać bez wychodzenia z domu. W naszej Klinice otrzymasz zestaw zawierający instrukcję, probówkę i kwestionariusz z kilkoma pytaniami dotyczącymi Twojego stanu zdrowia. Materiał pobierasz samodzielnie zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji, a następnie kompletny zestaw zwracasz z powrotem do Kliniki. Wyniki są gotowe do odbioru po upływie około 4-6 tygodni.

Wyniki są szczegółowe i napisane przystępnym, zrozumiałym językiem. Poza kompleksową oceną mikrobioty jelitowej oraz stanu jelit, otrzymasz wykaz produktów żywnościowych oraz zalecenia suplementacyjne, które pomogą Ci przywrócić prawidłową florę bakteryjną i pozbyć się uciążliwych objawów.    

 

Jakie inne pomiary można wykonać za pomocą platformy So/check?

Poza analizą mikrobioty jelitowej, za pomocą platformy So/check można wykonać dwa dodatkowe pomiary:

OLIGO-CHECK - to pełna i spersonalizowana ocena parametrów fizjologicznych organizmu. Dostarcza informacji na temat obciążenia metalami ciężkimi, a także wykrywa niedobory najważniejszych witamin i minerałów. Poza tym określa wiele innych czynników warunkujących zdrowie i dobre samopoczucie, w tym m.in.: poziom stresu oksydacyjnego, stan stawów, predyspozycje do wystąpienia alergii, wydolność mechanizmów obronnych i detoksykujących oraz równowagę hormonalną. 

CARDI-CHECK - ocenia sprawność układu sercowo-naczyniowego w oparciu o pięć parametrów, takich jak: elastyczność tętnic, poziom stresu i naturalną zdolność do radzenia sobie z nim, częstotliwość rytmu serca, poziom wysycenia krwi tlenem, równowaga autonomicznego układu nerwowego. 

Przeczytaj także na Blogu Vitalea

Ulubione ()