Diagnostyka SO/CHECK

Szybka i nieinwazyjna analiza obciążeń i niedoborów na poziomie komórkowym!
Sprawdź czego potrzebuje Twój organizm.

Co to jest platforma So/check?

Platforma So/check - nowoczesna forma profilaktyki zdrowia, technologia służąca do oceny i analizy stanu organizmu, składająca się z dwóch pomiarów:

 1. Oligo-check
 2. Cardi-check

So/check to szybka i kompleksowa diagnostyka umożliwiająca regularną kontrolę stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia nieprawidłowości pozwalająca lekarzowi na natychmiastowe wdrożenie odpowiedniego leczenia. 

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, nie wymaga pobierania krwi. Działanie platformy So/check opiera się na zasadach spektrofotometrii, czyli fluorescencji tkankowej. Dzięki niej możliwe jest dokonanie pomiaru stężenia w/w parametrów wewnątrz komórki! Każdy rodzaj związków chemicznych i mineralnych emituje lub odbija światło (promieniowanie elektromagnetyczne) w pewnym określonym zakresie długości fal. Im bardziej próbka jest skondensowana, tym bardziej absorbuje światło.

Diagnostyka So/check wykonywana jest zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci już od 2 roku życia o wadze minimum 10 kg. Pacjent otrzymuje wynik badania po jego zakończeniu.

OLIGO-CHECK dostarcza informacji na temat:

 • Poziomów makro- i mikroelementów - wykrywa zarówno niedobór, jak i nadmiar pierwiastków w organizmie (bilans 21 minerałów m.in. wapń, magnez, żelazo, sód, potas, miedź, cynk, selen i inne)
 • Witamin - sprawdza tkankową dostępność biologiczną najważniejszych witamin, w tym witamin A, C, E, D3 oraz witamin z grupy B (B6, B12, B9 - kwas foliowy),
 • Obciążenia metalami ciężkimi - ocenia procentowo zawartość aż 15 szkodliwych pierwiastków w organizmie, takich jak m.in. aluminium, bar, rtęć, ołów, kadm, nikiel i beryl,
 • Poziomu stresu oksydacyjnego – sprawdza stosunek agresji do ochrony antyoksydacyjnej, co pozwala określić ryzyko rozwoju chorób i stanów zapalnych.

Wyniki uzyskane w ramach badania OLIGO-CHECK pozwalają ocenić stan równowagi kwasowo - zasadowej organizmu, pracę jelit, wątroby, układu odpornościowego, nerwowego oraz hormonalnego. W oparciu o wykryte niedobory i przeciążenia organizmu można także określić predyspozycje do wystąpienia w najbliższym czasie lub w przyszłości określonych chorób i zaburzeń.

W badaniu OLIGO-CHECK ocenie podlega także stan skóry, włosów i paznokci oraz stopień zagrożenia cellulitem wraz z określeniem jego typu (włóknisty, tłuszczowy, wodny).

Inne parametry oceniane przy użyciu platformy So/check to m.in.:

 • Stan stawów i ich elastyczność,
 • Równowaga kwasowo-zasadowa,
 • Przeciążenie metaboliczne organizmu,
 • Parametry trawienia - równowaga enzymatyczna, kontrola glikemii, asymilacja minerałów śladowych,
 • Sfera psychiczna - funkcje poznawcze, równowaga emocjonalna oraz ogólny stan układu nerwowego,
 • Predyspozycje do wystąpienia alergii,
 • Równowaga hormonalna,
 • Wydolność naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.

Jak wygląda badanie na platformie So/check?

Przygotowanie do badania

Podstawą do wykonania diagnostyki So/check jest znajomość grupy krwi. Istnieje możliwość oznaczenia grupy krwi w Vitalea Clinic. Należy jednak pamiętać, iż wynik badania otrzymujemy w dniu następnym.
Pacjent wypełnia kartę wywiadu, w której informuje nas m.in. o chorobach przewlekłych, obecnych dolegliwościach, przyjmowanych lekach i suplementach, stosowanych ziołach, przebytych zabiegach (pobierz kartę wywiadu).

Przed przystąpieniem do badania na platformie So/check myjemy ręce ciepłą wodą bez użycia mydła, innych detergentów czy środków odkażających, a następnie dokładnie osuszamy ręcznikiem papierowym. Zaleca się by w dniu badania nie smarować dłoni kremami, balsamami, maściami lub innymi kosmetykami oraz by paznokcie były niepomalowane. Konieczne jest także ściągnięcie biżuterii, zegarków oraz odłożenie wszystkich elektronicznych urządzeń (tj. telefon komórkowy, smartwatch), które mogą zakłócać pomiar.   

Do badania Oligo-check używa się specjalnego urządzenia - fotospektrometru - który przykłada się do czterech określonych punktów na dłoni ręki niedominującej. W tym czasie dane są sczytywane, przetwarzane i wysyłane bezpośrednio na serwer, z którego po kilkunastu sekundach otrzymuje się gotowe wyniki. 

Jakie inne pomiary można wykonać na platformie So/check?

Poza sprawdzeniem niedoborów witamin, minerałów i obciążeń organizmu, za pomocą platformy So/check można wykonać dodatkowe pomiary:

CARDI-CHECK - badanie skupiające się na ocenie stanu układu sercowo-naczyniowego za pomocą pięciu dodatkowych wskaźników:

 • CARDIFLEX - ocenia elastyczność tętnic,
 • CARDISTRESS - sprawdza poziom stresu i naturalną zdolność do radzenia sobie z nim,
 • KOHERENCJA SERCA - monitoruje częstotliwość rytmu serca,
 • SNA - określa równowagę między układem nerwowym współczulnym i przywspółczulnym,
 • IRT - obrazuje poziom wysycenia krwi tlenem.

Przeczytaj także na Blogu Vitalea

Ulubione ()