Stany zapalne jelita grubego

Sposoby leczenia stanów zapalnych jelita grubego

Cierpisz z powodu wzdęć, bólów brzucha, skurczów i ciągłego dyskomfortu?
Zmagasz się z zaparciami lub biegunkami, a może naprzemiennie z jednym i drugim?
Nie masz apetytu, a na dodatek czujesz się ciągle zmęczony i brak Ci energii?


Skuteczna pomoc na stany zapalne jelita grubego
Informacja i rejestracja:
888 888 708

To może świadczyć o STANACH ZAPALNYCH JELITA GRUBEGO!

est to szeroka grupa schorzeń przewodu pokarmowego, które różnią się między sobą przede wszystkim przyczyną ich powstawania. Wyróżniamy m.in. zapalenie jelit o podłożu: infekcyjnym, niedokrwiennym, mikroskopowym, a także nieswoistym. Do tej ostatniej grupy należą takie choroby przewlekłe, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz choroba Leśniowskiego-Crohna.

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz się zarejestrować?
Zapraszamy do kontaktu: 888 888 708881 777 78932 428 52 00


Czym są stany zapalne jelita grubego

Jeśli proces chorobowy w obrębie jelit jest nasilony, częstymi objawami towarzyszącymi są: gorączka lub podwyższona temperatura ciała, osłabienie, biegunka, obecność krwi w stolcu, ból brzucha, spadek masy ciała, anemia. Wyniki badań laboratoryjnych (np. morfologia, OB, CRP, żelazo) często również odbiegają od normy i wskazują na toczący się w organizmie stan zapalny. Takich objawów, zwłaszcza utrzymujących się przez dłuższy okres czasu, nie wolno lekceważyć! Nieleczone i przewlekłe stany zapalne mogą doprowadzić do rozwoju raka jelita grubego! Nie czekaj i zacznij działać!

Przeprowadź badania laboratoryjne: https://vitalea.pl/diagnostyka/badania-laboratoryjne


Jak możemy Ci pomóc?

Terapia podstawowa:

Terapie uzupełniające:


Chcesz dowiedzieć się więcej o metodach leczenia stanów zapalnych jelita grubego? Czytaj dalej!

Podstawą leczenia stanów zapalnych w obrębie przewodu pokarmowego jest odpowiednie postępowanie dietetyczne. Będzie się ono różnić w zależności od przyczyny zapalenia oraz rodzaju i nasilenia objawów. Jadłospis powinien być dostosowany do okresu choroby, tak więc inne zalecenia będą obowiązywać w stanie ostrym choroby, a inne w fazie przewlekłej. Aby odpowiednio dobrać dietę do rodzaju schorzenia i Twoich indywidualnych potrzeb, warto skorzystać z porady specjalisty! Nasz dietetyk ułoży dla Ciebie racjonalny i zbilansowany jadłospis z uwzględnieniem wszelkich alergenów i produktów, które mogą wpływać na zaostrzenie objawów choroby, a także pomoże Ci wydłużyć okresy remisji!

Przed wykonaniem ozonoterapii oraz wlewów witaminowych niezbędna jest konsultacja lekarska. Lekarz internista przeanalizuje wyniki Twoich dotychczasowych badań, wykona niezbędne testy, zleci odpowiednie zabiegi, a w razie potrzeby wystawi e-receptę lub e-skierowanie na dalsze badania. Co ważne, w naszej klinice lekarze mają dla Ciebie czas! Konsultacja trwa tyle, ile trzeba, żeby odpowiednio przeprowadzić badanie, wysłuchać Cię i wytłumaczyć, na czym będzie polegała terapia. 

Uzupełnieniem procesu diagnostycznego jest badanie na platformie So/check. To szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które dostarcza informacji m.in. na temat nadmiaru lub niedoborów witamin i minerałów w komórkach oraz obciążenia metalami ciężkimi. W stanach zapalnych jelit ocena takich parametrów jest niezwykle istotna w procesie leczenia i doboru odpowiedniej suplementacji. Dzięki badaniu So/check jesteśmy w stanie ocenić również zdolności detoksykacyjne ustroju, poziom stresu oksydacyjnego, a także określić parametry trawienia, takie jak: asymilacja minerałów śladowych, kontrola glikemii, równowaga enzymatyczna. 

Aby sprawdzić, jakie patogeny zasiedlają Twoje jelita i przyczyniają się do zaostrzenia choroby, zaleca się przeprowadzenie badania na biorezonansie komórkowym na aparacie MORA. Test umożliwia wykrycie m.in. chorobotwórczych bakterii, grzybów, pasożytów, metali ciężkich i pestycydów, które mogą znajdować się w przewodzie pokarmowym i wywoływać stany zapalne. Po badaniu przechodzi się do terapii MORA, która ma za zadanie wyciszyć stany patologiczne, wyregulować pracę narządów wewnętrznych oraz doprowadzić organizm do równowagi. 

Idealnym zabiegiem wspomagającym leczenie stanów zapalanych w organizmie jest tlenoterapia hiperbaryczna. Pozwala ona na szybsze osiągnięcie remisji oraz wydłużenie czasu pomiędzy rzutami choroby. W schorzeniach infekcyjnych polecamy także zastosowanie ozonowania krwi. Zabieg pomaga zwalczyć patogeny przyczyniające się do rozwoju chorób w obrębie układu pokarmowego, dlatego też jest nieodłączną częścią postępowania w przypadku schorzeń jelitowych. 


Cennik

Konsultacja dietetyczna: sprawdź cennik (pierwsza wizyta + jadłospis na 14 dni)

Diagnostyka So/check: sprawdź cennik

Biorezonans komórkowy na aparacie MORA: sprawdź cennik

Tlenoterapia hiperbaryczna: sprawdź cennik

Ozonowanie krwi: sprawdź cennik

Wlewy witaminowe: sprawdź cennik (cena uzależniona od rodzaju i składu kroplówki)

 

Ulubione ()