Prywatne konsultacje lekarskie

Przede wszystkim szybka i celna diagnoza.

Maria Grajcarek - ZnanyLekarz.pl

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

Prywatne konsultacje lekarskie w Katowicach

W trosce o jak najlepszą opiekę medyczną oraz o jak najwyższy poziom skuteczności leczenia oferujemy prywatne konsultacje lekarskie dla osób dorosłych i dzieci realizowane na miejscu w Vitalea Clinic oraz w formie teleporady.

Co nas wyróżnia? Poznaj nasze metody pracy!
Lekarze Vitalea Clinic to osoby z pasją medyczną, dla których prawidłowo postawiona diagnoza jest priorytetem, a leczenie dotyczy nie tylko samego objawu chorobowego, lecz jego istoty (przyczyny). Stawiamy na nowoczesne metody diagnostyczne pozwalające w szybki i bezpieczny sposób zobrazować stan zdrowia Pacjenta.

Konsultacja lekarska w Vitalea Clinic obejmuje holistyczny wywiad, badanie lekarskie oraz analizę wyników zleconych badań diagnostycznych, których efektem jest opracowanie indywidualnego planu leczenia uwzględniającego właściwie dobrane terapie i zabiegi. Konsultacja lekarska prowadzona jest w formie dialogu pomiędzy lekarzem a Pacjentem (opiekunem Pacjenta). 

Na pierwszą konsultację lekarską w Vitalea Clinic prosimy zabrać ze sobą posiadane wyniki badań (m.in. TK, MRI, RTG, USG), wypisy ze szpitala oraz aktualne wyniki badań laboratoryjnych wykonane do 3 m-ce przed wizytą (morfologia ogólna krwi, kreatynina, CRP, OB, profil wątrobowy (badania: AspAT, AlAT, GGTP), profil trzustkowy (badania: lipaza, amylaza), profil lipidowy (badania: cholesterol całkowity, LDL, HDL, TG), jonogram (badania: sód, potas, chlorki), żelazo, ferrytyna, glukoza we krwi, kwas moczowy we krwi oraz badanie ogólne moczu.

Przed rozpoczęciem leczenia / terapii w Vitalea Clinic / wykonaniem badań diagnostycznych prosimy dodatkowo o zapoznanie się z kartą wywiadu wstępnego, a w przypadku możliwości jej wydruku również o pobranie i wypełnienie (pobierz). 

Nasze motto: Szybka i celna diagnoza podstawą do rozpoczęcia efektywnego leczenia.

Lekarz internista, lekarz pediatra w Vitalea

Prywatne konsultacje lekarskie z lekarzem internistą oraz lekarzem pediatrą dostępne w Vitalea Clinic!

Lekarz internista zajmuje się chorobami narządów wewnętrznych, ich leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką zdrowotną. Ponieważ obszar zainteresowania tej dziedziny medycyny jest bardzo szeroki, często określa się ją mianem „królowej specjalizacji”.

Lekarz pediatra zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku dziecięcego. Czuwa nad rozwojem dziecka od dnia urodzin aż do czasu osiągnięcia pełnoletności, obserwując jego zachowanie i interpretując ewentualne zaburzenia rozwojowe. Ważną rolą lekarza pediatry jest ścisła współpraca z rodzicami / opiekunami małego Pacjenta, udzielanie porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Dla kogo przeznaczona jest konsultacja z lekarzem internistą?

Internista zajmuje się schorzeniami m.in.: układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, pokarmowego, kostno-stawowego, moczowego, nerwowego, a także leczeniem alergii, cukrzycy i zaburzeń hormonalnych. Internista posiada szeroką wiedzę o przyczynach powstawania chorób narządów wewnętrznych, jak i metodach ich leczenia. Jego znajomość ludzkiego organizmu jest kompleksowa, dlatego całościowo patrzy na każdy przypadek, nie tylko na chory narząd czy pojedynczy objaw. To sprawia, że podczas prywatnej konsultacji lekarskiej można najtrafniej postawić prawidłową diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej konsultacji internistycznej?

Na konsultację internistyczną zapraszamy wszystkich Pacjentów, którzy poszukują przyczyny swoich dolegliwości oraz skutecznych metod jej leczenia. Wszystkie konsultacje odbywają się na miejscu w placówce znajdującej się w samym centrum Katowic lub w formie teleporady. Nasi lekarze mają możliwość wystawiania e-Recept oraz skierowania na badania laboratoryjne, które wykonasz na miejscu.

Często zadawane pytania

  1. Czy podczas prywatnej wizyty można otrzymać skierowanie, zwolnienie lub receptę?

    Tak. Możliwe jest uzyskanie zarówno e-Recepty, jak i e-skierowanie oraz zwolnienia lekarskiego (e-ZLA). E-skierowanie może zostać wystawione przez lekarza świadczącego usługi prywatnie w takim samym zakresie, jak przez lekarza z placówki publicznej. Należy jednak pamiętać, że e-skierowania wystawione na konsultacji prywatnej upoważniają do wykonania badań, leczenia czy rehabilitacji odpłatnie. Innymi słowy, nie będzie można takiego e-skierowania zrealizować w placówce publicznej świadczącej usługi w ramach NFZ. Warto wiedzieć, że w przypadku niektórych badań (tj. tomografia komputerowa, badanie RTG) skierowanie jest wymagane, nawet jeśli Pacjent chce je zrobić na własny koszt. Wówczas takie e-skierowanie może wystawić lekarz zarówno na wizycie prywatnej, jak i nieodpłatnej realizowanej w ramach kontraktu z NFZ. Co istotne, lekarz przyjmujący w prywatnym gabinecie może wystawić Pacjentowi skierowanie na leczenie szpitalne w całości finansowane ze środków publicznych.

    E-recepty otrzymane na prywatnej konsultacji lekarskiej najczęściej wystawiane są na odpłatność 100%, natomiast w niektórych przypadkach możliwe jest otrzymanie e-recepty ze zniżką. Można ją zrealizować w dowolnej aptece i jest ona ważna przez taki sam okres czasu, jak e-recepta otrzymana od lekarza świadczącego usługi finansowane ze środków publicznych.
    E-ZLA, czyli zwolnienie lekarskie, wystawiane jest na takich samych zasadach, jak odbywa się to w placówkach państwowych.

  2. Dlaczego nie można ignorować pierwszych objawów choroby?

    Pierwsze oznaki choroby, które początkowo wydają się niegroźne lub na pozór nie zwiastują nic poważnego, mogą ostatecznie doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych schorzeń. Im wcześniej zostaną one wykryte i zdiagnozowane, tym szybciej możliwe jest włączenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego. To z kolei daje szansę na pełne wyleczenie, zahamowanie rozwoju choroby lub ograniczenie negatywnych, długotrwałych skutków zdrowotnych.
    Wiele chorób, jeśli zostaną zaniedbane w początkowej fazie rozwoju, ma cięższy przebieg i obarczone są znacznie wyższym ryzykiem wystąpienia powikłań. Niejednokrotnie są one tak samo lub nawet bardziej niebezpieczne dla Pacjenta niż sama choroba podstawowa. Szybka i właściwa diagnoza często przekłada się również na niższe koszty wdrożonej terapii, ponieważ choroba zwykle nie ma możliwości rozwinąć się na tyle, by atakować inne narządy, które wówczas również wymagałyby leczenia.   

  3. Dlaczego warto wybrać prywatną wizytę lekarską?

    Podstawową różnicą między wizytami refundowanymi a odpłatnymi jest czas, który lekarz może poświęcić Pacjentowi podczas konsultacji. W placówkach publicznych najczęściej jest on znacznie ograniczony, przez co lekarz nie ma możliwości dokładnie zbadać pacjenta ani zagłębić się w jego przypadek. Sam pacjent może się czuć z tego powodu potraktowany pobieżnie, co nie daje mu poczucia bezpieczeństwa i satysfakcji z rzetelnie zebranego wywiadu i przeprowadzonego badania. W placówkach prywatnych ten czas jest zdecydowanie wydłużony, dzięki czemu zarówno lekarz, jak i Pacjent mogą bez pośpiechu porozmawiać o wszystkich aspektach zdrowotnych chorego i dobrać mu najodpowiedniejsze leczenie. Pacjent może swobodnie zadawać pytania dotyczące nurtujących go kwestii, a lekarz ma czas na objaśnianie mu wszystkich niejasności. Ponadto, w placówkach prywatnych zazwyczaj dostępność wolnych terminów do  lekarza specjalisty jest zdecydowanie większa w porównaniu z placówkami publicznymi. Pacjenci mają również większą dowolność w wyborze godzin, w czasie których chcieliby skorzystać z konsultacji. To pozwala na uniknięcie konieczności wybierania dnia wolnego w pracy czy rezygnacji z zaplanowanych aktywności.

    Innym aspektem są kolejki przed gabinetem lekarskim. W placówkach publicznych często spędza się w nich długie godziny czekając na wizytę. Jest to zwykle spowodowane koniecznością zapisywania pacjentów w krótkich odstępach, co bezpośrednio przekłada się na wydłużony czas oczekiwania na swoją kolej. W prywatnych gabinetach kolejki są zazwyczaj zdecydowanie mniejsze, a czas spędzony w poczekalni ograniczony do minimum.
    Placówki prywatne, podobnie jak nasza klinika, umożliwiają również wygodne zapisy na konsultacje lekarskie przez Internet. Taka opcja często nie jest niedostępna w przypadku umawiania wizyty do lekarza świadczącego usługi ze środków publicznych. Zapisy internetowe to szybsze, wygodniejsze i często znacznie łatwiejsze rozwiązanie w porównaniu z rejestracją telefoniczną w państwowej przychodni. Co więcej, oferujemy również możliwość skorzystania z teleporady

  4. Internista a lekarz rodzinny - jakie są różnice?

    Lekarz internista często bywa nazywany „lekarzem rodzinnym”, choć w rzeczywistości są to dwie odrębne specjalizacje. Medycyna rodzinna to najbardziej obszerna dziedzina medycyny. Lekarz rodzinny zajmuje się osobami w każdym wieku, dlatego musi posiadać szeroką wiedzę także z zakresu pediatrii i geriatrii. Internista leczy natomiast wyłącznie osoby dorosłe, tj. po ukończeniu 18. roku życia.
    Internista, czyli lekarz chorób wewnętrznych, ma obszerną wiedzę na temat całego organizmu oraz schorzeń dotyczących wielu układów i narządów. Często jest to pierwszy (i jedyny) specjalista, z którym stykają się pacjenci rozpoczynający diagnostykę, rehabilitację, a później także leczenie. W wielu przypadkach opieka internisty wystarczy, aby leczenie było dobrane prawidłowo. Mimo to może on zdecydować o skierowaniu Pacjenta do innego specjalisty (np. neurologa, gastrologa, endokrynologa, dermatologa itd.).   

  5. Teleporada czy wizyta osobista - co lepsze?

    Nie jest tajemnicą, że w wielu przypadkach nie ma możliwości postawienia właściwej diagnozy, zlecenia odpowiedniego leczenia ani nawet wgłębienia się w stan chorego opierając się wyłącznie na konsultacji telefonicznej. Właśnie dlatego nasi lekarze specjaliści prowadzą konsultacje bezpośrednie i przyjmują Pacjentów na miejscu w placówce. Dzięki temu mogą bez przeszkód wykonać badanie palpacyjne, osłuchać Pacjenta, zmierzyć mu ciśnienie i temperaturę ciała, przeprowadzić potrzebne testy, badanie EKG, a nawet określić poziom glukozy. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, w Vitalea wprowadziliśmy możliwość przeprowadzenia teleporady! Należy jednak pamiętać, że teleporada powinna być wykorzystywana głównie w sytuacjach, gdy Pacjent nie ma możliwości pojawić się w placówce lub chce zasięgnąć porady lekarskiej, która nie wymaga osobistego stawienia się w klinice (np. uzyskanie e-recepty w przypadku kontynuacji leczenia). 

  6. Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza internisty?

    Aktualne ceny wszystkich konsultacji lekarskich znajdują się w zakładce CENNIK. Warunkiem odbycia teleporady jest wcześniejsze wykonanie przelewu na konto bankowe Kliniki: 09 1020 2498 0000 8302 0620 2198 (Bank PKO BP) i przesłanie potwierdzenia na adres mailowy: klinika@vitalea.pl
     

Ulubione ()