Prywatne konsultacje lekarskie

Przede wszystkim szybka i celna diagnoza.

Ewa Witnicka - ZnanyLekarz.pl

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

Prywatne konsultacje lekarskie w Katowicach

W trosce o jak najlepszą opiekę i kompleksowe podejście do każdego Pacjenta oferujemy możliwość skorzystania z prywatnej konsultacji lekarskiej na miejscu. W Vitalea pracują lekarze z pasją, dla których prawidłowa diagnoza jest priorytetem, a leczenie dotyczy nie samego objawu, lecz istoty problemu. Nasi lekarze interniści w czasie konsultacji uważnie Cię wysłuchają i bliżej przyjrzą się zgłaszanym przez Ciebie problemom, by w efekcie móc dobrać właściwe zabiegi i zaproponować skuteczne leczenie. 

Na konsultację należy zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań, zdjęcia RTG i wypisy ze szpitala. Warto mieć także świeże wyniki morfologii krwi, kreatyniny, CRP i glukozy, zrobione nie wcześniej niż 2 miesiące przed terminem konsultacji.    

W Vitalea konsultacje lekarskie są BEZPŁATNE dla każdego, kto skorzysta z naszej  oferty zabiegowej.

W Vitalea najważniejszy jest Pacjent!

Lekarz internista w Vitalea

Prywatne konsultacje lekarskie z lekarzem internistą już dostępne w NZOZ Vitalea! Internista zajmuje się chorobami narządów wewnętrznych, ich leczeniem, diagnozowaniem i profilaktyką zdrowotną. Ponieważ obszar zainteresowania tej dziedziny medycyny jest bardzo szeroki, często określa się ją mianem „królowej specjalizacji”.

Dla kogo przeznaczona jest konsultacja z lekarzem internistą?

Internista zajmuje się schorzeniami m.in.: układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, pokarmowego, kostno-stawowego, moczowego, nerwowego, a także leczeniem alergii, cukrzycy i zaburzeń hormonalnych. Internista posiada szeroką wiedzę o przyczynach powstawania chorób narządów wewnętrznych, jak i metodach ich leczenia. Jego znajomość ludzkiego organizmu jest kompleksowa, dlatego całościowo patrzy na każdy przypadek, nie tylko na chory narząd czy pojedynczy objaw. To sprawia, że podczas prywatnej konsultacji lekarskiej można najtrafniej postawić prawidłową diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej konsultacji internistycznej?

Na konsultację internistyczną zapraszamy wszystkich Pacjentów, którzy poszukują przyczyny swoich dolegliwości oraz skutecznych metod jej leczenia. Nie prowadzimy teleporad- wszystkie konsultacje odbywają się na miejscu w naszej placówce znajdującej się w samym centrum Katowic. Nasi lekarze mają również możliwość wystawiania e-Recept oraz skierowań na badania laboratoryjne, które odpłatnie można wykonać na miejscu. Co więcej, jeśli tego samego dnia skorzystasz z naszej oferty zabiegowej- konsultacja zostanie odliczona od ceny zabiegu!

Często zadawane pytania

 1. Czy podczas prywatnej wizyty można otrzymać skierowanie, zwolnienie lub receptę?

  Tak. Możliwe jest uzyskanie zarówno e-Recepty, jak i e-skierowanie oraz e-ZLA. E-skierowanie może zostać wystawione przez lekarza świadczącego usługi prywatnie w takim samym zakresie, jak przez lekarza wplacówce publicznej. Należy jednak pamiętać, że e-skierowania wystawione na konsultacji prywatnej upoważniają do wykonania badań, leczenia czy rehabilitacji jedynie odpłatnie. Innymi słowy, nie będzie można takiego e-skierowania zrealizować w placówce publicznej. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach skierowanie jest wymagane do przeprowadzenia takich badań, jak np. tomografia komputerowa, nawet jeśli Pacjent chce je zrobić na własny koszt. Wówczas takie e-skierowanie może wystawić lekarz zarówno na wizycie prywatnej, jak i państwowej. Co istotne, lekarz przyjmujący w prywatnym gabinecie może wystawić Pacjentowi skierowanie na leczenie szpitalne w całości finansowane ze środków publicznych.

  E-recepty otrzymane na prywatnej konsultacji lekarskiej najczęściej wystawiane są na odpłatność 100%, natomiast w niektórych przypadkach możliwe jest otrzymanie e-recepty ze zniżką. Można ją zrealizować w dowolnej aptece i jest ona ważna przez taki sam okres czasu, jak e-recepta otrzymana od lekarza świadczącego usługi finansowane ze środków publicznych.
  E-ZLA, czyli zwolnienie lekarskie, wystawiane jest na takich samych zasadach, jak odbywa się to w placówkach państwowych.

 2. Dlaczego nie można ignorować pierwszych objawów choroby?

  Pierwsze oznaki choroby, które początkowo wydają się niegroźne lub na pozór nie zwiastują nic poważnego, mogą ostatecznie doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych schorzeń. Im wcześniej zostaną one wykryte i zdiagnozowane, tym szybciej możliwe jest włączenie odpowiedniego postępowania terapeutycznego. To z kolei daje szansę na pełne wyleczenie, zahamowanie rozwoju choroby lub ograniczenie negatywnych, długotrwałych skutków zdrowotnych.
  Wiele chorób, jeśli zostaną zaniedbane w początkowej fazie rozwoju, ma cięższy przebieg i obarczone są znacznie wyższym ryzykiem wystąpienia powikłań. Niejednokrotnie są one tak samo lub nawet bardziej niebezpieczne dla Pacjenta niż sama choroba podstawowa. Szybka i właściwa diagnoza często przekłada się również na niższe koszty wdrożonej terapii, ponieważ choroba zwykle nie ma możliwości rozwinąć się na tyle, by atakować inne narządy, które wówczas również wymagałyby leczenia.   

 3. Dlaczego warto wybrać prywatną wizytę lekarską?

  Podstawową różnicą między wizytami refundowanymi a odpłatnymi jest czas, który lekarz może poświęcić pacjentowi podczas konsultacji. W placówkach publicznych najczęściej jest on znacznie ograniczony, przez co lekarz nie ma możliwości dokładnie zbadać pacjenta ani zagłębić się w jego przypadek. Sam pacjent może się czuć z tego powodu potraktowany pobieżnie, co nie daje mu poczucia bezpieczeństwa i satysfakcji z rzetelnie zebranego wywiadu i przeprowadzonego badania. W placówkach prywatnych ten czas jest zdecydowanie wydłużony, dzięki czemu zarówno lekarz, jak i Pacjent mogą bez pośpiechu porozmawiać o wszystkich aspektach zdrowotnych chorego i dobrać mu najodpowiedniejsze leczenie. Pacjent może swobodnie zadawać pytania dotyczące nurtujących go kwestii, a lekarz ma czas na objaśnianie mu wszystkich niejasności.  Ponadto, w placówkach prywatnych zazwyczaj dostępność wolnych terminów do  lekarza specjalisty jest zdecydowanie większa w porównaniu z placówkami publicznymi. Pacjenci mają również większą dowolność w wyborze godzin, w czasie których chcieliby skorzystać z konsultacji. To pozwala na uniknięcie konieczności wybierania dnia wolnego w pracy czy rezygnacji z zaplanowanych aktywności.

  Innym aspektem są kolejki przed gabinetem lekarskim. W placówkach publicznych często spędza się w nich długie godziny czekając na wizytę. Jest to zwykle spowodowane koniecznością zapisywania pacjentów w krótkich odstępach, co bezpośrednio przekłada się na wydłużony czas oczekiwania na swoją kolej. W prywatnych gabinetach kolejki są zazwyczaj zdecydowanie mniejsze, a czas spędzony w poczekalni ograniczony jest do minimum.
  Placówki prywatne, podobnie jak nasza klinika, umożliwiają również wygodne zapisy na konsultacje lekarskie przez Internet. Taka opcja nie jest możliwa w przypadku umawiania wizyty do lekarza świadczącego usługi ze środków publicznych. Zapisy internetowe to szybsze, wygodniejsze i często znacznie łatwiejsze rozwiązanie w porównaniu z rejestracją telefoniczną w państwowej przychodni.

 4. Internista a lekarz rodzinny - jakie są różnice?

  Lekarz internista często bywa nazywany „lekarzem rodzinnym”, choć w rzeczywistości są to dwie odrębne specjalizacje. Medycyna rodzinna to najbardziej obszerna dziedzina medycyny. Lekarz rodzinny zajmuje się osobami w każdym wieku, dlatego musi posiadać szeroką wiedzę także z zakresu pediatrii i geriatrii. Internista leczy natomiast wyłącznie osoby dorosłe, tj. po ukończeniu 18. roku życia.
  Internista, czyli lekarz chorób wewnętrznych, ma obszerną wiedzę na temat całego organizmu oraz schorzeń dotyczących wielu układów i narządów. Często jest to pierwszy (i jedyny) specjalista, z którym stykają się pacjenci rozpoczynający diagnostykę, rehabilitację, a później także leczenie. W wielu przypadkach opieka internisty wystarczy, aby leczenie było dobrane prawidłowo. Mimo to może on zdecydować o skierowaniu pacjenta do innego specjalisty (np. neurologa, gastrologa, endokrynologa, dermatologa itd.).   

 5. Teleporada czy wizyta osobista - co lepsze?

  Nie jest tajemnicą, że w wielu przypadkach nie ma możliwości postawienia właściwej diagnozy, zlecenia odpowiedniego leczenia ani nawet wgłębienia się w stan chorego opierając się wyłącznie na teleporadzie. Aby kompleksowo zaopiekować się pacjentem i zadbać o jego zdrowie, konieczna jest możliwość bezpośredniego zbadania chorego, dokonania dokładnych oględzin czy wykonania testów diagnostycznych. Bez tego rozpoczęcie leczenia jest często niemożliwe lub zwyczajnie nieskuteczne.
  Właśnie dlatego nasi lekarze specjaliści prowadzą konsultacje bezpośrednie i przyjmują pacjentów na miejscu w naszej placówce. Dzięki temu mogą bez przeszkód wykonać badanie palpacyjne, osłuchać pacjenta, zmierzyć mu ciśnienie i temperaturę ciała, przeprowadzić potrzebne testy, EKG, a nawet zmierzyć poziom glukozy. Żadne, nawet najnowocześniejsze urządzenie nie zastąpi osobistego kontaktu pacjenta z lekarzem specjalistą.  

 6. Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza internisty?

  Prywatna konsultacja z lekarzem internistą w naszej placówce to koszt 150 zł. Jeśli natomiast w dniu wizyty zostanie wykonany zabieg zalecony przez lekarza, to opłata za konsultację nie zostanie naliczona.
  Szczegółowe informacje dotyczące cen znajdują się w zakładce „CENNIK”.

Ulubione ()