5 prostych sposobów na opryszczkę, o których nie miałeś pojęcia

Kiedy pojawia się opryszczka na ustach mamy ochotę zaszyć się w domu i najlepiej nikomu nie pokazywać. Często jest to jednak niemożliwe – w końcu każdy ma swoje codzienne obowiązki. Opryszczka wargowa jest powodowana przez wirus Herpes Simplex. Na początku odczuwamy pieczenie, mrowienie i swędzenie. Później pojawia się zaczerwienienie, ból i wykwity najczęściej w okolicy ust, aż w końcu pojawiają się brzydkie pęcherzyki i bąble. Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego przedstawiamy 5 prostych sposobów na pozbycie się opryszczki, o których nie miałeś pojęcia. 

Potrzebujesz więcej informacji jak poradzić sobie z opryszczką?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

5 sposobów na opryszczkę na ustach, o których mogłeś nie słyszeć

Cytryna na opryszczkę

Cytryna – powszechnie stosujemy ją podczas przeziębień. Dzięki witaminie C i kwasom, złagodzi również objawy opryszczki wargowej. Kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia trzeba przykładać plaster cytryny do chorych ust. 

Soda na opryszczkę

Soda oczyszczona – najczęściej wykorzystuje się ją do domowego leczenia oparzeń, łagodzenia stanów zapalnych lub wysypki. Może być też jednak pomocna, gdy pojawi się opryszczka na ustach. Z sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia i wody można zrobić papkę, którą następnie należy nałożyć na miejsce zaatakowane wirusem opryszczki.

Miód na opryszczkę

Miód – także może pomóc na nasze problemy z opryszczką. W medycynie ludowej często był wykorzystywany do leczenia wszelkiego rodzaju infekcji. Regularne smarowanie miodem miejsc zarażonych wirusem opryszczki powinno zapobiec rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego.

Wrotycz na opryszczkę

Wrotycz – posiada kilka związków, które wykazują silne działanie przeciwutleniające, tym samym znacznie przyspieszając proces gojenia się ran. Można je więc stosować podczas leczenia wyprysków skórnych oraz zmian o charakterze pęcherzyków i owrzodzeń – częstych objawów opryszczki. 

Ozon na opryszczkę

Ozonoterapia – inaczej zwana autohemotransfuzją, od lat stosowana jest z powodzeniem w wielu dziedzinach medycyny m. in. laryngologii, chirurgii, dermatologii, ginekologii, stomatologii. Stosuje się ją w celu przyspieszania procesu leczenia. Za pomocą ozonu, który podaje się bezpośrednio do krwi, na powłoki skórne lub do jam ciała skutecznie niszczone są drobnoustroje chorobotwórcze. W terapii wykorzystuje się mieszankę tlenowo-ozonową, która ma udowodnione działanie antywirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Dlatego też ozonowanie to także bardzo dobry i szybki sposób na opryszczkę.

Pamiętaj o profilaktyce!

Oprócz leczenia bezpośredniego ważna jest również profilaktyka opryszczki wargowej na ustach. Należy dbać o odporność organizmu, regularną aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę bogatą we wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Profilaktycznie oraz w trakcie aktywnej infekcji można stosować wlewy kroplowe z witaminą C. Kroplówka służy uzupełnianiu niedoborów witamin oraz mikroelementów w ustroju, które przede wszystkim wspierają nasz układ immunologiczny, skutecznie niszcząc komórki nowotworowe oraz groźne patogeny. Dodatkowo opóźniają także procesy starzenia się organizmu. Z kroplówki można skorzystać także w naszym gabinecie. 

Zarówno w leczeniu jak i profilaktyce warto rozważyć także terapię MORA. Po wstępnej diagnostyce i określeniu, co jest przyczyną dolegliwości, przechodzi się do terapii. Aparat MORA wykrywa charakterystyczne częstotliwości drgań elektromagnetycznych, które w czasie zabiegu wykorzystywane są do wyciszenia lub całkowitego wyeliminowania patogenów z ustroju. Na aparacie MORA można leczyć nie tylko infekcje wirusowe, ale także zakażenia bakteryjne, pasożytnicze, grzybice, zakażenia grzybami pleśniowymi, obciążenia metalami ciężkimi i pestycydami. 

Ulubione ()