Badanie zatok – dlaczego warto się zbadać?

Zima nie zna litości. Zatkany nos, katar, zaburzenia węchu i ból głowy, to typowe objawy zapalenia zatok. Według statystyk co trzeci Polak przynajmniej raz przez nie przechodził. Szybka diagnoza i odpowiednie leczenie pomogą skutecznie uporać się z infekcją.

Potrzebujesz więcej informacji jak poradzić sobie z zapaleniem zatok?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Zapalenie zatok – objawy

Występuje mocny, ból głowy, bezdechy oraz niedrożności i wydzieliny z nosa. Przy leczeniu należy się skupić na zwalczaniu obrzęku śluzówki oraz usuwaniu zalegającej w zatokach wydzieliny. W celu rozrzedzenia wydzieliny stosuje się zazwyczaj krople do nosa, aerozole czy płukanki. Jeśli znane metody leczenia zatok nie pomagają, trzeba zdecydować się na szczegółowe badanie zatok.


Dlaczego warto badać zatoki?

Szybka diagnostyka jest niezwykle ważna. Wnosi wiele informacji i jest bardzo pomocna przy stawianiu rozpoznania choroby, a także w planowaniu zabiegów oraz monitorowaniu postępów w leczeniu. Zapalenie zatok trudno poddaje się leczeniu, a infekcja ma skłonność do nawrotów. Dlatego tak istotna jest szybka i skuteczna diagnostyka, a także odpowiednio dobrana terapia. Inaczej zwykłe zapalenie zatok może się przerodzić w przewlekłą chorobę, która wynika z długotrwałych stanów zapalnych nosa i zatok przynosowych, trwających nawet kilka miesięcy. Oprócz kataru, zaburzeń węchu i bólu głowy, mogą występować także inne objawy, np. alergie, zapalenie oskrzeli czy nieżyt krtani. Przewlekłe zapalenie zatok to choroba, która może powodować trwałe zmiany w śluzówce zatok.


Biorezonans komórkowyjest skutecznym badaniem zatok

Każdy organizm czy substancja składa się z nieustannie drgających cząsteczek wytwarzających bardzo słabe impulsy elektromagnetyczne. Dotyczy to zarówno każdej komórki ludzkiego ciała, jak i mikroorganizmów, które na niego oddziałują. Patogeny takie jak wirusy, grzyby, bakterie, pasożyty czy pleśnie, które wnikają do organizmu, zaburzają jego równowagę elektromagnetyczną. Aparat MORA jest w stanie wykryć obce drgania, następnie je analizuje i od razu przetwarza w terapię. Dlatego jest zalecanym badaniem przy zapaleniu zatok. Biorezonans komórkowy szybko wykrywa problem i skutecznie go eliminuje. Zarówno badanie na aparacie MORA jak i terapia są całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, co stanowi idealne rozwiązanie w przypadku leczenia także dzieci, które często są narażone na różne choroby w przedszkolu czy szkole, szczególnie w okresie zimowym.


Ozonowanie uszu

Na zapalenie zatok zalecamy także ozonowanie uszu, które jest stosowane w przypadku infekcji bakteryjnych i wirusowych, dotyczących nie tylko schorzeń w obrębie uszu, ale również zatok. Pacjent aplikuje sobie do ucha końcówkę jednorazowego, plastikowego wężyka, który podłączony jest do aparatu generującego ozon. Zabieg jest niedługi, trwa około 2 minuty, można go bezpiecznie wykonać w naszym gabinecie. Ze względu na krótki czas trwania i brak inwazyjności często ozonowanie uszu wykonuje się także u dzieci.

Ulubione ()