Medycyna estetyczna


Medycyna estetyczna Katowice

 

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej gamy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, między innymi – usuwania zmarszczek, wolumetrii twarzy, lipolizy iniekcyjnej, kształtowania ust i wielu innych! Poniżej znajdziecie Państwo odnośniki do zabiegów, które znajdują się na stałe w ofercie NZOZ Vitalea. 

Zadzwoń i umów się już teraz!

888 888 708
32 428 52 00

Usuwanie zmarszczek

Jest to doskonała alternatywa dla chirurgii plastycznej. Ból podczas zabiegu jest niezauważalny, a pełne efekty widoczne są już po 2 tygodniach!

Leczenie nadpotliwości

Toksyna botulinowa hamuje aktywność nerwów zaopatrujących gruczoły potowe, dzięki czemu powoduje ich czasowe wyłączenie oraz znaczne zminimalizowanie potliwości.

Nici PDO

Nici PDO (polidioksanon) to syntetyczne mono- lub polifilamentowe włókna. Zbudowane są z jednej lub wielu wiązek i dzielą się na dwa typy. Nici przeznaczone do rewitalizacji skóry wybranej okolicy charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią.

Nici PLLA

Wykonane z kwasu polimlekowego są kompatybilne z tkankami ludzkimi, ponieważ kwas ten jest naturalnym składnikiem organizmu człowieka. Stymuluje komórki do odnowy i aktywuje naturalną rewitalizację skóry.

Kwas

Kwas hialuronowy należy do glikozaminoglikanów i jest jednym z głównych składników macierzy pozakomórkowej wszystkich tkanek. Występuje we wszystkich organizmach żywych.

Wolumetria twarzy

Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z utratą tkanki tłuszczowej oraz tkanki podskórnej, która postępuje wraz z wiekiem.

Kształtowanie ust

Modelowanie i powiększanie ust ma na celu poprawę konturu i powiększenie ich objętości, a także przywrócenie ustom młodzieńczego wyglądu oraz ich nawilżenie.

Korekcja zmarszczek

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo efektywne i dają natychmiastowe rezultaty. Efekty utrzymują się około 6 – 9 miesięcy.

Odmładzanie dłoni

Zabieg rewitalizacji skóry dłoni polega na ostrzykiwaniu grzbietów rąk kwasem hialuronowego w miejscach, gdzie wymagane jest wypełnienie oraz regeneracja skóry.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Zabieg doprowadza do rozpuszczenia błony komórek tłuszczowych, dzięki czemu ulegają one degradacji.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione odpowiednich substancji leczniczych. Dostarczamy więc substancje aktywne bezpośrednio na pożądaną głębokość skóry.

Osocze Bogatopłytkowe

Preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany jest z własnej krwi. Płytki krwi zawarte w osoczu wydzielają czynniki wzrostu, które stymulują regenerację oraz namnażanie się komórek skóry.


Czym jest Medycyna Estetyczna?

 

Medycyna estetyczna to dział medycyny zorientowany w głównej mierze na zachowanie urody i poprawę związanego z nią samopoczucia. Ma na celu zapewnienie wysokiej jakości życia osobom zdrowym poprzez działania profilaktyczne zorientowane na opóźnienie starzenia się skóry i poprawę istniejących defektów z wykorzystaniem procedur nieinwazyjnych lub o niewielkim stopniu inwazyjności. Głównym i najistotniejszym celem wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu fizycznego pacjenta.

Zabiegi prowadzone są w trybie ambulatoryjnym – nie wymagają pobytu w szpitalu ani nie obejmują długotrwałej rekonwalescencji. Stosuje się najczęściej znieczulenie miejscowe obejmujące skórę i tkankę podskórną. Czynności z zakresu medycyny estetycznej mają na celu aktywizację procesów autoregeneracji organizmu, co uzyskuje się poprzez serię nakłuć lub drobnych nacięć, które pobudzają skórę do odnowy.

 


Na co pomaga Medycyna Estetyczna?

 

Zabiegi medycyny estetycznej mogą mieć różne działanie w zależności od potrzeb pacjenta. Podjęte w ramach profilaktyki mają na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry poprzez procedury działające stymulująco i regeneracyjnie. W przypadku już istniejących defektów podejmuje działania nakierowane na ich usunięcie lub zminimalizowanie tak, aby pacjent odczuwał zadowolenie
i satysfakcję ze swojego wyglądu.

Główne problemy, jakimi zajmuje się medycyna estetyczna to zmarszczki, cellulit, rozstępy, blizny, wiotkość skóry, przebarwienia, znamiona, trądzik, cera naczynkowa i wiele innych problemów skórnych. Ponadto obejmuje zabiegi nacelowane na poprawę kształtu ust, twarzy, nosa, policzków oraz modelowanie sylwetki i usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Koryguje także niedoskonałości skóry i figury powstałe wskutek chorób, wad wrodzonych i wypadków, a także w wyniku szybkiej utraty masy ciała oraz po ciąży.

 


Medycyna Estetyczna w Katowicach

 

NZOZ Vitalea świadczy usługi z zakresu medycyny estetycznej w Katowicach od 2019 roku, kiedy do zespołu specjalistów dołączył lekarz wykwalifikowany do przeprowadzania tego typu zabiegów. Wykonujemy procedury mające na celu usunięcie defektów urody i kompleksów, a przez to także podniesienie samooceny i pewności siebie pacjentów- zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

W ofercie posiadamy przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, nici PDO i PLLA, a także mezoterapię igłową i lipolizę iniekcyjną. Pomagamy w leczeniu takich niedoskonałości, jak: zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach dłoni, asymetria brwi i ust, podwójny podbródek, rozstępy i blizny, opadające policzki, tłuszczaki, nadpotliwość, nadmierne wypadanie włosów, łysienie, cienie pod oczami i wiele innych!

 

Nie zwlekaj i odwiedź naszą placówkę w samym sercu Katowic!

Umów się na wizytę