Cookies

dr n. med. Dariusz Huterski

Ginekolog-położnik w Vitalea

Dariusz Huterski - ZnanyLekarz.pl

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

Ginekolog - dr n. med. Dariusz Huterski

Jestem absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Posiadam specjalizację II stopnia z ginekologii i położnictwa oraz stopień doktora nauk medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktyczną wiedzę i ponad 30-letnie doświadczenie kliniczne zdobyłem pracując w klinikach specjalistycznych w Polsce i za granicą oraz uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.   

Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu schorzeń ginekologicznych w Katowicach, w prowadzeniu ciąży, doborze właściwej metody zapobiegania ciąży oraz diagnostyce chorób piersi. Wykonuję badania USG w zakresie ginekologii i położnictwa, a także USG piersi. 

Ginekologia estetyczna i medycyna estetyczna

Dużą część swojego życia zawodowego poświęciłem na zdobywanie wiedzy z zakresu ginekologii estetycznej w Katowicach. Stosując autorskie terapie łączone stawiam sobie za cel przywrócenie komfortu i prawidłowego funkcjonowania tych wrażliwych miejsc, zwłaszcza po ciąży czy w trakcie okresu menopauzy. Wykonuję zabiegi takie jak laseroterapia, która jest wysoce skutecznym sposobem leczenia m.in. nietrzymania moczu, oraz mezoterapia miejsc intymnych, której zadaniem jest poprawa wyglądu oraz rewitalizacja tych okolic

Specjalizuje się również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, przywiązując szczególną uwagę do prewencji i terapii regeneracyjnych, które to mają za zadanie zapobiegać i likwidować widoczne oznaki starzenia. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL – Oddział w Warszawie.

Mój cel

Kładę nacisk na profesjonalizm, wiedzę, efektywność, bezpieczeństwo oraz indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Moim głównym celem jest holistyczna pomoc Pacjentowi, tak aby na nowo mógł poczuć się komfortowo w swoim ciele przy zachowaniu najwyższych standardów medycznych.
 

Zakres świadczonych usług


Ginekologia Katowice:

  • konsultacje ginekologiczne
  • konsultacje położnicze - prowadzenie ciąży
  • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania (nieprawidłowe krwawienia oraz zatrzymania miesiączki)
  • diagnostyka i leczenie infekcji intymnych (infekcje bakteryjne, infekcje wirusowe)
  • hormonalna terapia zastępcza
  • dobór metod antykoncepcji (m.in. wkładki hormonalne, implanty podskórne, tabletki doustne)
  • antykoncepcja awaryjna tzw. "dzień po" 
  • diagnostyka i leczenie schorzeń w okresie menopauzy, profilaktyka w okresie menopauzy
  • cytologia płynna LBC + cytologia tradycyjna
  • test genetyczny HPV DNA
  • badania USG (USG ginekologiczne, USG ciąży z opcją 4D - USG płodu z opcją 4D, USG piersi)
  • wymazy z pochwy: bakteriologiczne, mykologiczne, posiewy
  • zabiegi laserowe (laser frakcyjny CO2):
    - laserowa terapia w nietrzymaniu moczu (łagodzenie dolegliwości związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu m.in. po porodzie)
    - laserowe usuwanie nadżerki 
    - laserowe usuwanie narośli, m.in. kłykcin kończystych 

Świadczenia medyczne w zakresie ginekologii realizowane są na rzecz Pacjentek od 16 r.ż. W przypadku osób w wieku 16-18 lat konsultacje i badania wykonywane są wyłącznie w obecności rodzica/opiekuna ustawowego lub upoważnionego pełnoletniego opiekuna faktycznego.

Ginekologia estetyczna Katowice:

  • Mezoterapia okolic intymnych
    - powiększanie punktu G
    - wypełnianie warg sromowych
    - rewitalizacja warg sromowych


  • Laseroterapia okolic intymnych - laser frakcyjny CO2 (leser o szerokim zastosowaniu w ginekologii i ginekologii estetycznej)
    poporodowa rewitalizacja pochwy (przywrócenie naturalnej jędrności i nawilżenia oraz obkurczenie ścian pochwy do rozmiarów podobnych sprzed porodu)
    - rewitalizacja pochwy w okresie menopauzalnym (atrofia)
    - rozjaśnianie miejsc intymnych, wygładzanie
    - usuwanie narośli (m.in. kłykcin kończystych)

 

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz się zarejestrować?
Zapraszam do kontaktu: 888 888 708 / 881 777 789 / 32 428 52 00

 

Fizjoterapia Uroginekologiczna

W Vitalea Clinic oferujemy fizjoterapię uroginekologiczną. Rehabilitacja uroginekologiczna inaczej rehabilitacja uroginekologiczna skierowana jest do każdej kobiety niezależnie od etapu życia na jakim się obecnie znajduje. Zajmuje się dysfunkcjami takimi jak nietrzymanie moczu, gazów i/lub stolca, obniżenie narządów miednicy mniejszej, bóle zlokalizowane w obrębie miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha, ból podczas miesiączki i/lub współżycia.

Wsparcie dietetyka 

Wiedząc jak istotny wpływ na nasze zdrowie ma sposób odżywiania oraz styl życia w ofercie Vitalea Clinic znajdziecie Państwo fachową pomoc dietetyczną w przebiegu chorób / schorzeń ginekologicznych (tj. nawracające infekcje miejsc intymnych, bolesne miesiączki, żywienie w okresie okołooperacyjnym czy też w okresie około menopauzalnym). Konsultacje dietetyczne skierowane są również do osób: 

  • planujących potomstwo (świadome przygotowanie do ciąży i bycia rodzicem, zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny)
  • napotykających się na problem niepłodności / mających problem z zajściem w ciążę (tzw. dieta płodności)
  • kobiet w ciąży i młodych mam (dieta dla kobiet karmiących piersią / dieta w okresie laktacji) 

Więcej o specjalistach Kliniki Vitalea przeczytasz tutaj:

Często zadawane pytania

  1. Jak często należy wykonywać badanie ginekologiczne, jak często zaleca się konsultację u lekarza ginekologa?

    Aby zadbać o zdrowie intymne należy regularnie zgłaszać się do lekarza ginekologa, również gdy nie zauważamy u siebie żadnych niepokojących objawów. Typowe badanie ginekologiczne kontrolne wraz z niezbędnym badaniem USG oraz cytologią ma na celu sprawdzenie czy wszystko jest w porządku, ewentualnie wykrycie nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Z regularnych wizyt u lekarza ginekologa powinny korzystać wszystkie kobiety niezależnie od wieku oraz dziewczęta, które rozpoczęły miesiączkowanie. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące objawy tj. bóle podbrzusza, zaburzenia miesiączkowania, plamienia, krwawienia poza cyklem menstruacyjnym nie czekaj i na wizytę do lekarza ginekologa umów się niezwłocznie. Szczególną dbałość o terminowość wizyt powinny przykładać Pacjentki w ciąży oraz Panie, u których w rodzinie występują choroby kobiecych narządów rodnych.

  2. Kiedy udać się do lekarza ginekologa, w którym momencie cyklu menstruacyjnego?

    W przypadku tzw. wizyt rutynowych w ramach tzw. profilaktyki najlepiej jest umówić termin konsultacji ginekologicznej do kilku dni po zakończeniu miesiączkowania, gdyż jest to najlepszy moment na wykonanie badań diagnostycznych tj. cytologia, USG piersi lub wymazy. W przypadku gdy Pacjentka obserwuje u siebie niepokojące objawy (nietypowe objawy) dotyczące zdrowia intymnego tj. ból, pieczenie lub swędzenie pochwy, upławy, krwawienie lub plamienie niezwiązane z z miesiączką, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem ginekologiem bez względu na dzień cyklu menstruacyjnego. Badanie ginekologiczne może zostać przeprowadzone również w trakcie miesiączki (krwawienia).

  3. Jak przygotować się do wizyty u lekarza ginekologa?

    Zaleca się aby przed wizytą u lekarza ginekologa na 2-3 dni przed zaprzestać stosunków płciowych, wykonywania irygacji pochwy oraz stosowania globulek dopochwowych. W dniu wizyty nie powinno się używać płynów lub innych preparatów do higieny intymnej, gdyż mogą one zaburzyć wyniki badań wymazowych kluczowych np. w diagnostyce infekcji. Wystarczy zwykła toaleta. Niewskazana jest nadmierna higiena intymna.
    Lekarz ginekolog rozpoczyna każdą wizytę od przeprowadzenia wywiadu z Pacjentką. Zatem warto już przed wizytą przygotować sobie odpowiedzi na pytania dotyczące daty ostatniej miesiączki, przeciętnego czasu trwania miesiączki i jej przebiegu (obfitość krwawienia, występowanie bólu lub innych dolegliwości typu uczucie ciężkich nóg, opuchnięcia ciała, mdłości), zażywanych leków, przebytych operacji, a chorób występujących w rodzinie, zwłaszcza po stronie płci żeńskiej. Na pierwszej wizycie lekarz ginekolog dodatkowo zapyta o ciąże i przebieg porodu, a w przypadku młodych Pacjentem o współżycie płciowy.
    Jeżeli Pacjentka posiada wyniki wcześniejszych badań (badań USG, badań laboratoryjnych, w tym wymazów), kserokopię historii choroby / swojej kartoteki w ramach leczenia ginekologicznego prowadzonego w innej placówce (zwłaszcza leczenia szpitalnego) należy zabrać na wizytę do lekarza ginekologa.

  4. Jak ubrać się na wizytę do ginekologa?

    Dokonując wyboru ubrania, w którym przyjdziesz na wizytę do lekarza ginekologa, kieruj się przede wszystkim wygodą. Niekrępująca ruchów sukienka, spódnica, dłuższy sweter lub tunika pozwala na przeprowadzenie badania ginekologicznego bez konieczności rozebrania. Wybierając spodnie pamiętaj by były na tyle luźne by móc je łatwo zdjąć. Wówczas by czuć się bardziej komfortowo Pacjentka otrzymuje specjalną jednorazową spódniczkę ginekologiczną, a w trosce o stopy jednorazowe papucie, w których porusza się po gabinecie ginekologicznym.
    Jeżeli przypuszczasz, że podczas wizyty ginekologicznej będziesz mieć również wykonane badanie piersi, to aby nie pozostać całkowicie nagą, wybierz strój składający się z dwóch części, czyli z góry i z doły.

  5. Jak wygląda wizyta u lekarza ginekologa?

    Wizyta u lekarza ginekologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego, w ramach którego lekarz ginekolog pyta m.in. o datę ostatniej miesiączki, przeciętną długość cyklu menstruacyjnego, reakcje organizmu w trakcie miesiączki, ilość ciąży i porodów oraz przebieg porodu, aktywność seksualną, choroby współistniejące, przyjmowane stałe leki oraz występujące w rodzinie choroby ginekologiczne.

    Coraz częściej lekarz ginekolog porusza także powszechnie występujący u kobiet problem nietrzymania moczu.

    Następnie przeprowadzane jest właściwe badanie ginekologiczne, w trakcie którego lekarz ocenia wygląd zewnętrznych narządów płciowych oraz przy pomocy wziernika stan pochwy i szyjki macicy. W trakcie badania lekarz ginekolog może także zadecydować o dodatkowej diagnostyce tj. cytologia, wymazy bakteriologiczne i mykologiczne. Uzupełnieniem właściwego badania ginekologicznego jest tzw. USG ginekologiczne (USG dopochwowe) / USG przez powłoki brzuszne oraz USG piersi. Jeżeli stan Pacjentki tego wymaga, lekarz ginekolog wypisze receptę, skieruje na dodatkowe badania, zabieg lub bezpośrednio do szpitala.

  6. Jakie badania diagnostyczne wykonuje lekarz ginekolog?

    Podstawowa a zarazem kluczowa diagnostyka, z której korzysta lekarz ginekolog to cytologia LBC tzw. cytologia płynna lub cytologia tradycyjna, badanie USG przez powłoki brzuszne, badanie USG dopochwowe, badanie USG płodu, badanie USG piersi. Dodatkowo w zależności od wskazań medycznych Pacjentka może mieć wykonany wymaz bakteriologiczny i/lub mykologiczny, biocenozę pochwy (ocenę czystości pochwy) czy testy genetyczne w kierunku HPV (HPV DNA).

  7. Czy niepełnoletnia dziewczynka (nastolatka) powinna być zbadana przez lekarza ginekologa? Kiedy?

    TAK, dziewczynka (nastolatka) jeżeli rozpoczęła już miesiączkowanie powinna być pod stałą opieką lekarza ginekologa. Należy jednak pamiętać, że na każdą wizytę lekarską aż do ukończenia 18 roku życia należy przyjść z rodzicem lub opiekunem, który wyraża zgodę na przeprowadzenie badania oraz wdrożenie ewentualnego leczenia. Co warto wiedzieć - w przypadku dziewcząt w wieku 16 - 18 lat lekarz ginekolog musi uzyskać zgodę na badanie zarówno ze strony rodzica / opiekuna jak i ze strony Pacjentki.

  8. Kiedy i jak często wykonywać badanie cytologiczne?

    Regularnie wykonywana cytologia pozwala na wczesne wykrycie zmian w kobiecych narządach płciowych (stanów przedrakowych) i tym samym może uratować życie. Obecnie rak szyjki macicy jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci u kobiet. Badanie cytologiczne oprócz diagnostyki zmian nowotworowych wykorzystywane jest również w diagnostyce i leczeniu innych schorzeń ginekologicznych tj. nadżerki, nieprawidłowości w cyklu miesiączkowym oraz owulacji.

    Badanie cytologiczne polega na pobraniu wymazu z kanału szyjki macicy, a następnie ocenie mikroskopijnej przez lekarza patomorfologa. Pobranie materiału do badania cytologicznego jest szybkie i bezbolesne. Badanie cytologiczne najlepiej jest wykonać do 4 dni od zakończenia ostatniej miesiączki. Na 2 dni przed badaniem należy zaprzestać współżycia oraz stosowania środków dopochwowych typu globulki. W dniu wizyty nie powinno się używać płynów lub innych preparatów do higieny intymnej.

    Wykonanie cytologii w trakcie miesiączki jest niemożliwe. Profilaktycznie badanie cytologiczne zaleca się wykonywać raz w roku. Lekarz ginekolog może zadecydować o innej częstotliwości badań.

Ulubione ()