Świecowanie uszu – zadbaj o swoje uszy!

Cierpisz na niedosłuch, masz szumy uszne, często nękają Cię bóle głowy i migreny? Świecowanie uszu to zabieg, który pozwoli nie tylko pozbyć się zalegającej w uchu woskowiny, ale również oczyścić także zatoki oraz złagodzić katar podczas przeziębienia. Świecowanie uszu, inaczej zwane konchowaniem, to zabieg znany już od czasów starożytności. Był niegdyś szeroko stosowany w Indiach oraz na terenach Tybetu, Chin i Egiptu.

Chcesz skorzystać z zabiegu świecowania uszu?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Na czym polega zabieg?

Konchowanie uszu to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie niektórych schorzeń. Podczas terapii pacjent wygodnie układa się na boku. Do ucha terapeuta wkłada świecę, którą następnie podpala. Świeca podczas procesu spalania tlenu tworzy podciśnienie, które wyciąga z kanałów słuchowych zalegającą wydzielinę i inne zanieczyszczenia. Dodatkowo w czasie trwania zabiegu wydziela się ciepło, które stymuluje punkty energetyczne w uchu, przywracając prawidłowy przepływ energii. Po wyjęciu świecy sprawdza się, czy na powierzchni ucha nie pozostały zanieczyszczenia. Następnie rozwija się świecę i sprawdza, ile zanieczyszczeń z ucha nagromadziło się w jej środku.  Zabieg jest bezpieczny – pacjent jest zabezpieczony przed poparzeniem, ponieważ dolna część świecy nie ulega spaleniu.

Sprawdź: Świecowanie Uszu

Wskazania do zabiegu

Terapia polecana jest osobom, borykającym się ze schorzeniami uszu, gardła i nosa, a także w przebiegu zapalenia zatok i przyzębia. Z konchowania powinny skorzystać osoby, które zmagają się z szumami usznymi, a nawet niedosłuchem. Wskazaniem do zabiegu są także bóle i zawroty głowy, migreny i zespół przewlekłego zmęczenia. Zabieg szczególnie pomoże osobom, które pracują w środowisku o dużym zapyleniu, zakurzeniu oraz w nadmiernym hałasie, a także często podróżujące samolotami.

Nie polecamy robienia niczego na własną rękę. Zabieg można wykonać bezpiecznie w naszym gabinecie pod okiem specjalisty. Zapraszamy do katowickiego NZOZ Vitalea na świecowanie uszu. W razie pytań dostarczymy Ci wszelkich informacji na temat terapii, a także odpowiemy na Twoje pytania.

Ulubione ()