Kiedy warto rozważyć hydrokolonoterapię? Wskazania do zabiegu i najważniejsze zalety.

Zdrowy tryb życia jest ostatnio w modzie – i bardzo dobrze! Jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń jakie na nas czyhają, a jest ich stosunkowo wiele. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się hydrokolonoterapia. To nowoczesny zabieg, który polega na głębokim płukaniu jelita grubego. Dla wielu jest sposobem nie tylko na oczyszczenie organizmu z toksyn, lecz także na odchudzanie.

Hydrokolonoterapia ma wiele zalet. Przede wszystkim zabieg jest dla osób, które cierpią na zaparcia, wzdęcia, infekcje pasożytnicze, nadkwasotę, migreny oraz zaburzenia wchłaniania. Terapia polecana jest także dla tych, których dotykają choroby autoimmunologiczne skóry. Mowa o łuszczycy oraz atopowym zapaleniu skóry. Zabieg pomoże także cierpiącym na astmę i na inne choroby dróg oddechowych. Ponadto pomaga w leczeniu alergii i zaburzeń odporności organizmu. Działa również na choroby układu krążenia: miażdżycę i nadciśnienie, choroby o podłożu nerwicowym, choroby układu limfatycznego, a także zaburzenia snu, zaburzenia lękowe, a nawet depresję. Co ciekawe, to nie wszystkie zalety tego zabiegu!

Skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów

Jeśli chcesz schudnąć, hydrokolonoterapia będzie idealnym zabiegiem dla Ciebie. Decydują się na nią osoby walczące także z otyłością. Dokładne płukanie jelita grubego przyspiesza perystaltykę jelit. Jest to ważne, ponieważ jej zaburzenia oznaczają, że treść pokarmowa przesuwa się w nich albo zbyt wolno, co skutkuje zaparciami, albo zbyt szybko, co w efekcie kończy się biegunką. Zabieg usprawnia także wchłanianie i proces wydalania. Dzięki temu wspomaga pracę przemiany materii i nie pozwala na odkładanie się nadmiaru tłuszczu w organizmie. Oczywiście hydrokolonoterapia nie zastąpi leczenia, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, co jest niezbędne do pozbycia się zbędnych kalorii Zabieg może jednak z powodzeniem mobilizować układ trawienny i wydalniczy do działania. 

Sprawdź: Hydrokolonoterapia w Vitalea

Ile razy można wykonać hydrokolonoterapię?

Zabiegu nie należy przeprowadzać zbyt często, ponieważ istnieje ryzyko wyjałowienia jelita i zaburzenia jego prawidłowego funkcjonowania. Serię zabiegów hydrokolonoterapii można wykonywać regularnie kilka razy w roku. W skład jednej serii wchodzi od trzech do pięciu pojedynczych zabiegów hydrokolonoterapii. Najlepiej jednak skonsultować się ze specjalistą, który dopasuje ilość zabiegów do Twoich potrzeb. 

Nie rób niczego na własną rękę!

W Internecie jest wiele instrukcji jak przeprowadzić hydrokolonoterapię samemu w domu. Pod żadnym pozorem nie wolno tego robić! Tak intensywna ingerencja w organizm musi być przeprowadzana pod okiem specjalisty. 

Przeciwwskazania

Hydrokolonoterapia nie jest zalecana wszystkim pacjentom. Zabiegu nie można wykonywać przy przewlekłym zapaleniu jelit, krwawieniu z przewodu pokarmowego oraz wrzodach jelita. Na terapię nie powinny się także decydować panie w zaawansowanej ciąży. Nie jest wskazana także przy ostrej niewydolności serca, tętniakach, nadciśnieniu tętniczym, przepuklinie brzusznej, niewydolności nerek marskości wątroby, a także anemii. Pamiętaj – wszystko rób z głową. Porozmawiaj ze specjalistą, a potem działaj! 

Czy znasz pasożyty jakie mogą zasiedlić ludzki organizm? Wiesz jak się przed nimi bronić?

Łatwo się nimi zarazić, nawet jeśli przestrzegasz zasad higieny, nie jeździsz na wakacje do tropikalnych krajów i nie masz żadnych zwierząt w domu. Ich jaja mogą być wszędzie. Mowa o pasożytach, które mogą zagościć w Twoim organizmie, a Ty nawet nie będziesz wiedział kiedy i jak do tego doszło. Poznaj 5 groźnych pasożytów, które są częstą przyczyną licznych chorób. Zapraszamy na nasz wcześniejszy wpis blogowy, w którym dowiesz się jak pozbyć się pasożytów ze swojego organizmu

Ulubione ()