Wpływ masażu na nasz organizm. Dlaczego warto chodzić na masaż?

Badania dowodzą, że masaż obniża poziom kortyzolu i pozytywnie działa na psychikę. Wpływa nie tylko na ciało, ale również na nasz umysł i ogólne odprężenie. To tylko niektóre pozytywne efekty chodzenia na masaż. Dlaczego warto się na niego zdecydować? 

Masaż relaksacyjny – wskazania 

Jeśli cierpisz na długotrwały stres, przeciążenie psychiczne, prowadzisz siedzący tryb życia, zauważyłeś u siebie napięcie i ból mięśni, a także cierpisz na bezsenność, masaż relaksacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Masaż relaksacyjny łagodzi objawy napięcia fizycznego i psychicznego. Wykonując go, stosuje się chwyty stosowane w masażu leczniczym, ale z inną intensywnością i siłą. Masaż relaksacyjny pobudza także nasz organizm do produkcji endorfin, mających udział w rozluźnieniu, odprężeniu i poprawie samopoczucia. Dzięki niemu pobudliwość nerwowa ulega zmniejszeniu, co zdecydowanie sprzyja niwelowaniu stresu, rozluźnieniu psychicznemu, a także poprawie jakości snu.

Chcesz skorzystać z masażu?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Poprawia elastyczność skóry

Warto skorzystać z masażu ponieważ pozytywnie wpływa na elastyczność skóry, zmniejsza napięcie mięśniowe i likwiduje zrosty, przez co poprawia zakres ruchomości w stawach. Ponadto pobudza organizm do zwiększonej produkcji endorfin, które działają przeciwbólowo i rozluźniająco. Szczególnie zalecany jest masaż klasyczny, który polega na wykorzystywaniu odpowiednich ruchów głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania i wibracji. Dzięki nim dochodzi do rozluźnienia mięśni, tym samym do zmniejszenia dolegliwości chorobowych lub zapobiegania im. Poprawia się przepływ krwi i limfy w danej okolicy co zdecydowanie przyspiesza procesy regeneracyjne.

Likwiduje cellulit!

Dzięki odpowiedniemu masażowi możemy pozbyć się także cellulitu. Mowa o masażu bańką chińską, który wpływa na kształtowanie sylwetki oraz poprawę kondycji skóry. Ponadto polepsza miejscowe ukrwienie, działa antycellulitowo oraz wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Ma także właściwości lecznicze. Pobudza krążenie krwi i limfy, co pozwala na szybkie pozbywanie się toksyn z organizmu i stopniowe łagodzenie dolegliwości chorobowych. 

Czy warto chodzić na masaż? Zdecydowanie tak!

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Ulubione ()