Przywra trzustkowa – jak się objawia, jaki ma wpływ na nasze zdrowie i jak ją leczyć?

Blog Vitalea

Przywra trzustkowa to pasożyt, który stosunkowo często porównywany jest z tasiemcem. Występuje on zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Najczęściej tym rodzajem pasożyta zarażają się osoby chore na cukrzycę. W dzisiejszym artykule przedstawimy w jaki sposób objawia się przywra trzustkowa, jaki ma wpływ na zdrowie oraz jak można ją leczyć.

Co to jest przywra?

Przywra to jeden z najgroźniejszych pasożytów, który bytuje w ludzkim organizmie. Wywołują on chorobę zwaną fascjolozą (znaną również jako przywrzyca, choroba motylicza). Przywra należy do grupy płazińców, charakteryzują się płaskim, symetrycznym ciałem, które jest wyposażone w przyssawkę brzuszną oraz gębową. Przywry osiągają rozmiar od jednego do kilku centymetrów, a w organizmie człowieka mogą żyć nawet kilka lat. Przywrą można się zarazić poprzez skórę oraz drogą pokarmową.

Rodzaje przywr

Przywrę można zasadniczo podzielić ze względu na miejsce jej pasożytowania w organizmie. Tak wyróżniamy:

 • Przywrę krwi,
 • Przywrę wątrobową,
 • Przywrę jelitową,
 • Przywrę płucną,
 • Przywrę trzustkową.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Glista ludzka – jak się objawia, jaki ma wpływ na nasze zdrowie i jak ją wykryć?

Jak objawia się przywra trzustkowa?

Warto zaznaczyć, że do zakażenia przywrą trzustkową dochodzi drogą pokarmową. Najczęściej ten rodzaj przywr występuje u osób, które chorują na cukrzycę. Ponadto przywraca trzustkowa wywołuje chorobęzwaną euretremiasis. Zatem jak rozpoznać objawy zakażenia? Najczęściej do objawów zaliczamy:

 • Ból brzucha,
 • Ból żołądka,
 • Ból w okolicach woreczka żółciowego,
 • Bóle głowy,
 • Powiększona wątroba,
 • Zaburzenie żołądkowo-jelitowe (występują w przypadku ostrego zakażenia, mogą również objawiać się wzdęciami, wymiotami, biegunką oraz zaparciami),
 • Zatory przewodów trzustkowych i zapalenie trzustki (objawy te występują głównie u cukrzyków, którzy znajdują się w grupie ryzyka zakażenia opisywanym pasożytem).

Tradycyjne metody leczenia a aparat MORA

Po właściwym zdiagnozowaniu przywry trzustkowej można rozpocząć odpowiednią formę leczenia. Najczęściej leczenie tego rodzaju pasożytów sprowadza się do podania leków przeciwpasożytniczych. W NZOZ VITALEA jednym ze sposobów leczenia przywry trzustkowej jest terapia Mora, która przeprowadzana jest na aparacie Mora. Urządzenie emituje pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości, które są dostosowane do danego rodzaju zakażenia. Odpowiednio dostosowane drgania elektromagnetycznepozwalają na wyciszenie pasożytów oraz ich naturalnie wyeliminowanie z organizmu. Pamiętajcie, że ten rodzaj terapii dodatkowo oczyszcza organizm, poprawia jego odporność i tym samym przyśpiesza powrót do zdrowia.

Podejrzewasz u siebie przywrę trzustkową? Zatem w NZOZ VITALEA umów się na biorezonans komórkowy przeprowadzany na aparacie MORA! Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich informacji na temat badania, a także odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania.

Ulubione ()