Obciążenie metalami ciężkimi – jak sprawdzić czy jest i jak się go pozbyć?

Zatrucie metalami ciężkimi najczęściej dotyka grupę osób, która poprzez środowisko pracy narażona jest na kontakt z nimi. W przypadku skażenia wody czy żywności pierwsze symptomy zatrucia mogą pojawić się wkrótce po ich spożyciu. Niewykryte i nieleczone może prowadzić do rozwoju wielu chorób przewlekłych. Zatem jak rozpoznać obciążenie metalami ciężkimi i jak skutecznie je leczyć? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Potrzebujesz więcej informacji jak oczyścić organizm z obecności metali ciężkich?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Zatrucie metalami ciężkimi – co to jest?

Zatrucie metalami ciężkimi to stan chorobowy, który jest wywołany przez nagromadzenie w organizmie nadmiaru szkodliwych pierwiastków i ich szkodliwe działanie na narządy i układy. Obciążenie mogą stanowić zarówno konieczne do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy (np. cynk, miedź, żelazo), jak i te metale, które są zbędne dla naszych procesów życiowych (tj. aluminium, kadm, ołów, rtęć, arsen). Pamiętajcie, że metale ciężkie w postaci pierwiastków mineralnych do ludzkiego organizmu powinny być dostarczane w ściśle określonych ilościach, ponieważ zarówno ich niedobór, jak i nadmiar ma negatywny wpływ na nasze zdrowie!

Obciążenie organizmu takimi metalami ciężkimi, jak kadm, rtęć i ołów, nawet w niewielkich ilościach są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka! Ich nagromadzenie w organizmie, zwłaszcza wnarządach miąższowych takich jak nerki czy wątroba, mogą doprowadzić do ich uszkodzenia! 

Przyczyny obciążenia metalami ciężkimi

Najczęściej do obciążenia metalami ciężkimi dochodzi w środowisku pracy. Szczególnie narażone na zatrucie są osoby pracujące w przemyśle chemicznym, nawozów sztucznych, celulozowo-papierniczym, elektrotechnicznym, a takżepracownicy rafinerii ropy naftowej, elektrowni węglowych, przemysłu koksowniczego, hutnictwa i metalurgii żelaza, przemysłu szklarskiego, ceramicznego, cementowego oraz azbestowego.

Obciążenie metalami ciężkimi może być również wynikiem skażenia środowiska (gleby, wody, powietrza) z którego toksyczne związki dostają się do żywności. Metale przedostają się do ludzkiego organizmu poprzez układ oddechowy, pokarmowy, a także przez skórę. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gronkowiec złocisty – co powoduje i jak skutecznie go leczyć?

Biorezonans komórkowy a obciążenie metalami ciężkimi

Biorezonans komórkowy w katowickim NZOZVitalea przeprowadzany jest na aparacie MORA. To innowacyjne urządzenie pozwala na wykrycie 44 pierwiastków chemicznych, które są powszechnie stosowane w przemyśle kosmetycznym, spożywczym i farmaceutycznym, a także w środowisku naturalnym. Podczas biorezonansu komórkowego pacjent umieszcza gołe stopy na specjalnych płytkach, które są wyposażone w specjalne elektrody. Te z kolei pozwalają na odebranie informacji z organizmu, które następnie są przekazywane do aparatu oraz komputera. Badanie przeprowadza się za pomocą punktoskopu, który przykłada się do ściśle określonych punktów na palcach dłoni i stóp. Pamiętajcie, że biorezonans komórkowy to badanie całkowicie bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne, dlatego mogą z niego korzystać również dzieci!

Jak wygląda terapia na aparacie MORA?

W katowickim NZOZVitalealeczenie obciążenia metalami ciężkimi przeprowadzane jest za pomocą biorezonansu komórkowego . Po serii zabiegów dokonuje się sprawdzenia, czy wykryte na pierwszej wizycie metale ciężkie zostały wyeliminowane z organizmu. Zabiegi należy kontynuować aż do momentu, w którym wszystkie obciążające pierwiastki chemiczne zostaną wydalone z ustroju.

Pragniesz leczyć się z obciążenia metalami ciężkimi za pomocą terapii Mora? Zatem nie czekaj i umów się na wizytę w katowickim NZOZ Vitalea. Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Ulubione ()