Miażdżyca a autohemotransfuzja ozonowa

Blog Vitalea

Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu szybciej się męczysz? Do tego masz duże problemy z koncentracją i zapamiętywaniem informacji, no i jeszcze ten uporczywy ból nóg… Być może cierpisz z powodu miażdżycy, której nie wolno lekceważyć! Ta podstępna choroba, gdy jest nieleczona może prowadzić do zawału serca, udaru mózgu czy nawet amputacji! W dzisiejszym artykule poświęcimy nieco uwagi miażdżycy, jej profilaktyce, a także zastosowaniu autohemotransfuzji ozonowej w jej leczeniu.

Co to jest miażdżyca?

Miażdżyca to przewlekła choroba tętnic, która występuje również pod nazwą arteriosklerozy. Najczęściej obejmuje ona rejony aorty oraz tętnic średniej wielkości (m.in. tętnice wieńcowe, biodrowe, szyjne, nerkowe). Pierwsze zmiany miażdżycowe mają miejsce już we wczesnym dzieciństwie. Dlaczego? Już od młodzieńczych lat na ścianach tętnic odkładają się cząsteczki tłuszczu, białka oraz sole wapienne. Zazwyczaj pierwsze symptomy choroby można zaobserwować u osób dopiero po 50. roku życia.

Jakie są najczęstsze objawy?

Wzrost ilości złego cholesterolu we krwi oraz jego niepokojąca ilość przez bardzo długi czas nie daje żadnych podejrzanych sygnałów. Dopiero w momencie, kiedy tętnice organizmu są już zwężone o połowęmożemy zauważyć pierwsze objawy miażdżycy. Zazwyczaj przybierają one postać:

  • Trudności z koncentracją,
  • Problemów z zapamiętywaniem i przyswajaniem informacji,
  • Uczucia zmęczenia organizmu,
  • Skurczów kończyn,
  • Bladości.

Zmiany miażdżycowe mogą prowadzić do powstania kolejnych chorób, takich jak: choroby niedokrwienia serca, udar mózgu, zaburzenie rytmu serca, choroby nerek, niewydolność krążenia czy zawał serca!Dlatego tak ważne jest szybkie wykrycie miażdżycy, które pozwoli na rozpoczęcie skutecznego leczenia.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czym jest ozonowanie krwi?

Zastosowanie ozonoterapii w leczeniu miażdżycy

Zazwyczaj leczenie miażdżycy sprowadza się do stosowania leków, które obniżają poziom cholesterolu(m.in. fibraty, statyny). W skrajnych przypadkach lekarze są zmuszeni do podjęcia bardziej radykalnych metod leczenia, takich jak: by-passy, stenty, balonikowanie. Zaś medycyna naturalna proponuje przede wszystkim autohemotransfuzję ozonową, która może być zabiegiem uzupełniającym leczenie miażdżycy. 

Jak wygląda zabieg?

W NZOZ VITALEA zabieg autohemotransfuzji ozonowej sprowadza się do pobrania krwi (około 100 – 150 ml), bezpośrednio z żyły pacjenta do butelki, która zawiera odpowiedni konserwant zapobiegający krzepnięciu krwi. Następnie krew jest mieszana z ozonem o odpowiednio dobranym stężeniu. Po jej wysyceniu oddawana jest do żyły pacjenta tym samym wkłuciem, z którego została pobrana (to kolejna zaleta- wystarczy jedno ukłucie!). Pamiętajcie, że zabieg przebiega w sterylnych warunkach, w obiegu zamkniętym, jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Cała procedura trwa od 20 do 30 minut.

Uważasz, że ozonoterapia to właśnie zabieg, którego potrzebujesz? Zatem zadzwoń do katowickiego NZOZ VITALEA i umów się na pierwszy zabieg. Nasi specjaliści

Ulubione ()