Kwas alfa-liponowy jako niezbędny składnik odżywczy u sportowców

Blog - Vitalea

Twoje całe życie jest nierozerwalnie związane ze sportem? Regularne treningi w połączeniu z zbilansowaną dietą, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb to póki co odpowiednie połączenie, które sprawia, że Twoje ciało i psychika są w znakomitej kondycji. Nie mniej jednak nie pomijaj znaczącej roli kwasu alfa-liponowego, który jest niezbędnym składnikiem odżywczym w życiu sportowca.

Chcesz skorzystać z kroplówki z kwasem alfa-liponowym?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Jakie znaczenie ma kwas alfa-liponowy?

Kwas alfa-liponowy możecie również kojarzyć pod nazwą ALA. Ten niezwykły suplement w naszym organizmie odgrywa dwie istotne role, a mianowicie jest rewelacyjnym przeciwutleniaczem. Dlaczego? ALAdoskonale neutralizuje wolne rodniki zarówno w środowisku wodnym jak i tłuszczowym, wewnątrz jak i na zewnątrz komórek. W życiu sportowca kwas alfa-liponowy niweluje działanie niektórych sterydów, wspomaga trening, a także przyśpiesza metabolizm i rozkłada węglowodany na energię!

Odpowiednia suplementacja

Pamiętajcie, że kwas alfa-liponowy dla osób, które uprawiają sport ma szczególne znaczenie. Dlaczego? ALA to doskonały suplement diety sportowców ponieważ wspomaga pracę mięśni, układ nerwowy oraz pracę mózgu. Ponadto kwas alfa-liponowy wykazuje właściwości detoksykacyjne dzięki czemu odtruwa organizm i poprawia jego funkcjonowanie. Dodatkowo kwas alfa-liponowy obniża poziom cukru we krwi!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dieta w insulinooporności

Odpowiednie dawkowanie

Dawkowanie kwasu alfa-liponowego to kwestia indywidualna. Niemniej jednak w przypadku sportowców ta kwestia powinna zostać omówienia z trenerem osobistym oraz lekarzem. Dlaczego? Zalecana dawka kwasu alfa-liponowego dla sportowców w formie leków to 300 mg przyjmowanych jednorazowo, na czczo w ciągu dnia. Lekarz ze względu na rodzaj uprawianego sportu może zwiększyć dawkę. Mimo wszystko skuteczniejszą metodą suplementacji kwasu alfa-liponowego jest dożylny wlew.

Dożylny wlew z kwasem alfa-liponowym

W katowickim NZOZ VITALEA możesz umówić się na dożylny wlew z kwasem alfa-liponowym, który w porównaniu do leków jest zdecydowanie skuteczniejszy. Główną zaletą wlewów jest natychmiastowe działanie. W przypadku sportowców ten rodzaj wlewu doskonale regeneruje organizm, przywraca równowagę energetyczną, a także chroni organizm przed stresem oksydacyjnym. Ponadto kwas doskonale reguluje produkcję energii poprzez kontrolę stresu oksydacyjnego i wykazuje działanie neurodegeneracyjne co jednocześnie wpływa na polepszenie koncentracji.

Pragniesz umówić się na dożylną kroplówkę z kwasem alfa-liponowym? Zatem zadzwoń do NZOZ VITALEAi umów się na pierwszy wlew! Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich informacji na temat dożylnych kroplówek, a także odpowiedzą na wszelkie pytania.

Ulubione ()