Koenzym Q10 – co to jest i jakie ma znaczenie dla naszego zdrowia?

Koenzym Q10 to substancja, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek ludzkiego organizmu. Dlaczego? Koenzym Q10 to nierozerwalna część procesu wytwarzania energii w komórkach – poprawia ich dotlenienie, a także ochrania je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W dzisiejszym artykule skupimy się na koenzymie Q10 i jego wpływie na nasze zdrowie.

Chcesz skorzystać z kroplówki z koenzymem Q10?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Co to jest koenzym Q10?

Koenzym 10, znany również jako ubichinon, stanowi niezbędną substancję do prawidłowego funkcjonowania tych organów, które do swojej pracy potrzebują dużej dawki energii – np. serce czy mięśnie szkieletowe. Ludzki organizm wytwarza określoną ilość koenzymu, lecz po 35. roku życia ta produkcja znacząco się zmniejsza. Ponadto koenzym Q10 wspomaga leczenie wielu chorób, takich jak:

  • Niewydolność krążenia,
  • Choroba niedokrwienna serca,
  • Nadciśnienie tętnicze,
  • Miażdżyca,
  • Parodontoza,
  • Cukrzyca (typu II),
  • Choroba Parkinsona,
  • Choroba Alzheimera.

Sprawdź: Kroplówka Koenzym Q10

Właściwości koenzymu Q10

Omawiany antyoksydant wykazuje właściwości antynowotworowe, a także zdolności naprawcze. Ponadto koenzym Q10 przeciwdziała powstawaniu złogów cholesterolowych w tętnicach. U osób ze zbyt wysokim ciśnieniem koenzym Q10 skutecznie je obniża.

Kiedy w organizmie zaczyna brakować opisywanego koenzymu, wówczas pojawia się zespół przewlekłego zmęczenia, spadek odporności oraz kondycji fizycznej. Niestety deficyt koenzymu dotyka również serce, którego praca zostaje zaburzona, konsekwencją czego jest zmniejszenie jego wydolności. Dlatego tak ważna jest odpowiednia suplementacja ubichinonu. Najczęściej niedobór koenzymu Q10 dotyka osoby schorowane, żyjące w zanieczyszczonym środowisku, a także intensywnie trenujące i pracujące fizycznie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Miażdżyca a autohemotransfuzja ozonowa

 

Jakie produkty zawierają koenzym Q10?

Ubichinon znajdziesz przede wszystkim w rybach, podrobach, olejach, szpinaku, brokułach, a także produktach pełnoziarnistych. Pamiętajcie, że koenzym Q10 jest wrażliwy na wysoką temperaturę, dlatego jego zawartość zmniejsza się w trakcie gotowania oraz długiego okresu przechowywania. Co więcej- przyswaja się tylko w obecności tłuszczów!

Sprawdź: Kroplówka Koenzym Q10

 

Wlew dożylny z koenzymem Q10

W katowickim NZOZ Vitalea alternatywą dla tradycyjnej suplementacji koenzymu Q10 jest wlew dożylny, który uzupełni poziom ubichinonu w organizmie. Sam zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego ratownika medycznego lub pielęgniarkę i polega na podłączeniu dożylnej kroplówki z zawartością koenzymu Q10. Procedura trwa zwykle od 30 do 60 minut.

Chcesz umówić się na wlew dożylny z koenzymem Q10? Zatem zadzwoń do katowickiego NZOZ Vitalea i umów się na pierwszą wizytę. Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Ulubione ()