Hydrokolonoterapia – wady i zalety

Pragniesz oczyścić swój organizm z toksyn, ale nie wiesz jak się do tego odpowiednio zabrać? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – hydrokolonoterapia! Zabieg ten jest znany nie tylko z dokładnego oczyszczenia organizmu, ale również z jego właściwości odchudzających. 

W dzisiejszym artykule opowiemy na czym polega hydrokolonoterapia, a także przedstawimy jej wady i zalety.

Co to jest hydrokolonoterapia?

Hydrokolonoterapia to głębokie płukanie jelita grubego, które pozwala na usunięcie trujących toksyn czy złogów kałowych, które były magazynowe w jelicie grubym przez lata. Ponadto opisywany zabieg poprawia ruchy perystaltyczne jelit, ułatwia wypróżnianie, zwalcza grzybicę układu pokarmowego, zwiększa przyswajalność mikro- i makroelementów, stymuluje odporność organizmu, zapobiega powstawaniu wzdęć i zaparć, działa odtruwająco, a także ma właściwości odchudzające.

Czy to jest to samo co lewatywa?

Sporo osób często myli popularną lewatywę z hydrokolonoterapią. Trzeba wiedzieć, że są to dwa różne zabiegi! Lewatywa dociera tylko do końcowych fragmentów okrężnicy (w tym odbytnicy i esicy), natomiast hydrokolonoterapia pozwala na płukanie całego jelita grubego!

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg hydrokolonoterapii jest dedykowany w szczególności osobom, które borykają się 

z: zaparciami, wzdęciami, infekcjami pasożytniczymi, nadkwasotami, migrenami czy też zaburzeniami wchłaniania. Niestety tak jak większość zabiegów proponowanych przez medycynę naturalną, tak i hydrokolonoterapia ma pewne ograniczenia. Niestety z zabiegu nie mogą skorzystać osoby, które cierpią na: przewlekłe stany zapalne i wrzody jelit, ostrą niewydolność serca, krwawienia z przewodu pokarmowego, ostrą niewydolność serca, tętniaka, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, marskość wątroby, anemię czy przepuklinę brzuszną. Przeciwwskazaniem bezwzględnym jest również zaawansowana ciąża.

CZYTAJ TAKŻE: Zdrowe jelita = silny organizm! Jak jelita wpływają na stan naszego zdrowia?

Przebieg zabiegu hydrokolonoterapii

Do odbytu pacjenta wprowadza się specjalną rurkę, która z kolei jest podłączona do dwóch plastikowych wężyków. Jeden z nich pozwala na wprowadzenie do jelita ogrzanej, przefiltrowanej i zdezynfekowanej lampą UV wody pod odpowiednim ciśnieniem. Druga rurka odprowadza wypłukaną treść z jelita prosto do kanalizacji, dzięki czemu unika się nieprzyjemnych zapachów. Zabieg trwa zazwyczaj około 45 minut.

Pamiętajcie, że zabieg  hydrokolonoterapii w NZOZ VITALEA jest wykonywany przez wykwalifikowany personel medyczny i jest całkowicie bezpieczny!

Uważasz, że hydrokolonoterapia to zabieg, którego szukasz? Zatem zadzwoń do NZOZ VITALEA i umów się na pierwszą wizytę. Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich, niezbędnych informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Ulubione ()