Homeopatia - holistyczne spojrzenie na zdrowie

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 32 630 40 10

Rejestracja On-line

Homeopatia jest gałęzią medycyny alternatywnej, która od lat na całym świecie przyciąga do siebie wielu zwolenników. Mimo pojawiających się kontrowersji wokół tego jeszcze wciąż mało popularnego w Polsce sposobu leczenia może przyczynić się do łagodzenia wielu dolegliwości. Homeopatia skupia się wokół naturalnych substancji, które mobilizują organizm do pracy. Dlaczego tak niewiele osób z niej korzysta?

Homeopatia – co to?

Samuel Hahnemann zapoczątkował metodę leczenia, która przeciwstawiała się konwencjonalnym metodom. Jeszcze w XVIII i XIX wiele zabiegów medycznych wiązały się z obciążającymi, a często nawet brutalnymi działaniami. Dlatego przedstawił innowacyjne podejście oraz opracował metodę bazującą na trzech filarach:


 • Similia similibus curantur: w dosłownym tłumaczeniu oznacza to, podobne leczy się podobnym. Jest głównym filarem homeopatii. Zasada ta zakłada, że substancja powodująca pewne objawy u osoby zdrowej, można zastosować w przypadku występowania tych właśnie objawów u osoby chorej. 
 • Rozcieńczanie, czyli potencjalizacja: środki homeopatyczne zawierają maksymalnie rozcieńczone substancje aktywne. A to wszystko w myśl zasady, że im bardziej dana substancja jest rozcieńczona, tym jest silniejsza. Dlatego potencjalizacja jest uważana za kluczowy proces w aktywacji leczniczych właściwości danej substancji.
 • Holizm: bo ciało nie składa się jedynie z jednego wyizolowanego schorzenia, ale jest całością. Dlatego terapie homeopatyczne skupiają się na dążeniu do ogólnego dobrostanu, czyli harmonii pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.


Leczenie homeopatią

Leczenie homeopatyczne polega na stosowaniu rozcieńczonych roztworów naturalnych substancji, takich jak minerały czy zioła. Środki te dobierane są indywidualnie przez lekarza będącego specjalistą z zakresu homeopatii. Konsultacja lekarska homeopatyczna opiera się na wnikliwym wywiadzie oraz wsłuchaniu się w potrzeby i oczekiwania pacjenta Często zdarza się, że konwencjonalne metody leczenia zawodzą lub nie przynoszą pożądanych efektów. Wtedy pomocną dłoń oraz wyraźną ulgę może przynieść Ci homeopatia. 


Homeopatia może być stosowana jako samoistna terapia lub też jako terapia uzupełniająca. Leki homeopatyczne nie wchodzą w interakcje z innymi lekami, zatem nie ma przeciwwskazań do łączenia różnych metod leczenia.


Zasady opracowane przez Constantina Heringa, ucznia Hahnemanna, opisują sekwencję i kierunek ustępowania symptomów chorobowych w trakcie procesu zdrowienia. Zgodnie z tymi zasadami, skuteczny powrót do zdrowia obserwuje się, gdy symptomy ustępują w następujący sposób:


 • Od wewnętrznych części ciała do zewnętrznych, na przykład, gdy astma zmienia się w wyprysk skórny.
 • Od górnych części ciała do dolnych, na przykład, gdy wysypka najpierw znika na twarzy, a później na dłoniach i stopach.
 • Od narządów kluczowych dla życia do mniej istotnych, w kolejności: mózg, serce, wątroba, płuca, nerki, mięśnie, skóra.
 • W kolejności odwrotnej do pojawienia się symptomów, czyli najpierw ustępują symptomy, które pojawiły się ostatnio, a na końcu te, które wystąpiły jako pierwsze.


Homeopata – kto to?


Homeopata to dyplomowany lekarz, który łączy w swojej praktyce zawodowej holistyczne podejście do pacjenta z wiedzą medyczną. Zwraca szczególną uwagę na połączenia pomiędzy ciałem a emocjami. Bo często emocje zduszone w ciele dają oznaki przypominające symptomy chorobowe. Dlatego homeopata wysłucha Cię ze zdwojoną siłą, wykorzystując swoją wiedzę oraz będzie Twoim przewodnikiem w powrocie do zdrowia i pełnej harmonii.Homeopatia – na co?

 • Przewlekłe stany zapalne organizmu,
 • schorzenia układu moczowego,
 • schorzenia układu oddechowego,
 • dolegliwości bólowe, 
 • schorzenia dermatologiczne,
 • alergie.


Problemy związane z przewlekłymi stanami zapalnymi organizmu mogą manifestować się w przeróżny sposób. Napięcie, stres, ciągła gonitwa to bolączka dzisiejszych czasów, dlatego warto przyjrzeć się sygnałom, jakie wysyła nam ciało oraz prawidłowo je zinterpretować. Bo zdrowy duch zaowocuje zdrowym i silnym ciałem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o terapii homeopatycznej?
Chcesz rozpocząć leczenie homeopatyczne? 
Umów wizytę u specjalisty.

Zadzwoń i sprawdź najbliższy dostępny termin - tel. 888 888 708Ulubione ()