Glista ludzka – objawy, leczenie, profilaktyka

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 888 888 708
tel. 881 777 789
tel. 32 428 52 00

Glista ludzka dostaje się do organizmu człowieka w postaci jaj wraz z pożywieniem. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy możesz zarazić się pasożytem. Jak zapobiec zakażeniu?

Jak można zarazić się glistą ludzką?

Glista ludzka jest dużym pasożytem obłym bytującym w świetle jelita cienkiego. Samiec osiąga długość ok. 15-25 cm, samica ok. 40-42 cm. Zakażenie tym pasożytem należy do najczęstszych przypadków robacznicy wśród ludzi. Dochodzi do niego poprzez zjedzenie brudnych warzyw i owoców, a także poprzez kontakt z zanieczyszczoną wodą (na przykład na basenie). Pierwsze objawy to osłabienie, kaszel, obrzęki oraz reakcje alergiczne. Szacuje się, że w Polsce na zarażenie glistą ludzką cierpi nawet 18 proc. populacji.

Sprawdź także: Glista ludzka – jak ją wykryć?

Glista ludzka – domowe sposoby

Walkę z glistą ludzką możemy rozpocząć do zmiany swojej diety. Do swojego jadłospisu zaleca się wprowadzenie pestek dyni i oleju z pestek dyni – uszkadzają układ nerwowy pasożytów. W przypadku glistnicy eksperci zalecają także spożywanie marchwi, porów, czosnku i cebuli. Pamiętaj, że mimo stosowania odpowiedniej diety, nie należy rezygnować z konsultacji lekarskich oraz leczenia. W katowickim NZOZ Vitalea możesz przetestować aż 21 rodzajów pasożytów za pomocą biorezonansu komórkowego na aparacie MORA. Odpowiednia diagnoza pozwoli na rozpoczęcie leczenia, które polega na jednoczesnym stosowaniu kilku następujących zabiegów: biorezonansu komórkowego, ozonoterapii, hydrokolonoterapii oraz wlewu dożylnego z witaminą C.


Naturalne sposoby leczenia glisty ludzkiej

Biorezonans komórkowy – terapia przeprowadzana jest na aparacie MORA, który pozwala na wykrycie konkretnych pasożytów w organizmie oraz ich leczenie. Terapia ukierunkowana jest na określoną grupę patogenów (w tym wypadku pasożytów), która wykorzystuje charakterystyczną dla nich częstotliwość drgań. Prowadzą one do wyciszenia oraz ich całkowitego wyeliminowania z ludzkiego organizmu.

Ozonoterapia – przyspiesza proces leczenia. Metoda ta pozwala na regenerację organizmu, a także poprawia kondycję fizyczną. W trakcie terapii trójcząsteczkowy tlen łączy się z hemoglobiną krwi dzięki czemu dociera do wszystkich komórek ciała. Ozon uważany jest za najsilniejszy środek wirusobójczy, bakteriobójczy, grzybobójczy, a ponadto skutecznie wspiera walkę z pasożytami bytującymi w ludzkim organizmie.

Wlew dożylny z witaminą C – wykorzystuje się go do poprawy odporności ludzkiego organizmu, a także do walki z zakażeniem. Skutecznie wspiera układ immunologiczny, jednocześnie niszcząc groźne patogeny.

Ulubione ()