Glista ludzka – jak się objawia, jaki ma wpływ na nasze zdrowie i jak ją wykryć?

Blog Vitalea

Glista ludzka to jeden z rodzajów pasożytów przewodu pokarmowego, który wywołuje chorobę zwaną glistnicą. Niestety w grupie ryzyka osób narażonych na infekcję tym rodzajem pasożyta są w szczególności te osoby, które zapominają o regularnym przestrzeganiu higieny i nie mówimy tu tylko o nie myciu rąk. W dzisiejszym artykule opowiemy jakie są najczęstsze objawy zakażenia glistą ludzką, a także o skutecznych metodach leczenia.

Kilka słów o glistach ludzkich

W łacinie glista ludzka występuje pod terminem „Ascaris lumbricoides” niemniej termin ten w dzisiejszych czas jest jedynie stosowany przez lekarzy. Glista ludzka należy do grupy pasożytniczej nicieni jelitowych. Dorosłe osobniki osiągają rozmiar od 15 do 52 cm. Głównym pożywieniem glisty jest nabłonek niszczonej ściany jelita oraz substancje, które znajdują się w treści jelitowej. Glista ludzka może przeżyć około 12 miesięcy w jelicie cienkim! 

Jak można się zarazić?

Niestety do zakażenia opisywanym pasożytem dochodzi wówczas kiedy zapominamy o higienie osobistej, zwłaszcza myciu rąk! Potencjalnym źródłem tego pasożyta mogą być niedomyte owoce i warzywa, a także woda która znajduje się w stawach i jeziorach. W grupie ryzyka znajdują się głównie dzieci, gdyż nie mają one jeszcze wyrobionego nawyku higieny.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Toksoplazmoza 

Odpowiednie rozpoznanie

Zakażanie glistą ludzką najczęściej przebiega bezobjawowo. W chwili intensywnej inwazji pasożytów można dostrzec następujące objawy:

  • Pokrzywka,
  • Świąd skóry,
  • Obrzęki twarzy i rąk,
  • Zapalenie spojówki,
  • Łzawienie,
  • Suchy kaszel,
  • Bezsenność,
  • Nadmierna pobudliwość nerwowa.

Pamiętajcie, że jeżeli borykacie się z którymś z powyższych objawów nie powinniście czekać! W NZOZ VITALEA za pomocą biorezonansu komórkowego przeprowadzonego na aparacie Mora możecie sprawdzić czy nie zaraziliście się glistą ludzką.

Zastosowanie Terapii Mora w leczeniu glisty ludzkiej

Najbardziej popularną metodą leczenia glisty ludzkiej jest leczenie farmakologiczne oparte na lekach przeciwpasożytniczych, podawanych doustnie w jednorazowej dawce. Ze względu na ponowne ryzyko zainfekowania opisywanym pasożytem, które podczas leczenia może znajdować się w naczyniach krwionośnych bądź w układzie oddechowym zaleca się powtórzenie leczenia.

Inną formą leczenia bądź też działaniem uzupełniającym jest terapia Mora, którą możesz przeprowadzić w katowickim NZOZ VITALEA. Opisywana terapia jest przeprowadzana na aparacie Mora, które wytwarza pola elektromagnetyczne o niskich częstotliwościach. Każdy rodzaj patogenu charakteryzuje się określoną dla siebie częstotliwością drgań elektromagnetycznych, które są wykorzystywane w czasie terapii do ich całkowitego wyciszenia i wydalenia z organizmu.

Uważasz, ze terapia Mora to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie? Zatem przyjdź do NZOZ VITALEA i umów się na serię zabiegów. Nasi specjaliści dostarczą Ci wszelkich informacji na temat terapii, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Ulubione ()