Czym jest ozonowanie krwi?

Czym jest ozonowanie krwi?

Ozonoterapia (ozonowanie krwi ) jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych metod leczniczych. Ozon jest najsilniejszym środkiem bakterio-, grzybo- i wirusobójczym. Poprzez podawanie go do kwi w specjalnie dobranych dawkach i stężeniach dotlenia komórki, działa odtruwająco, jak również podnosi sprawność układu immunologicznego, czyli jest skuteczny w walce z chorobami nowotworowymi.

Ważne jest to aby ozonoterapia była wykonywana na aparatach, które powodują mocne naozonowanie krwi i podłączenie się cząsteczek ozonu do erytrocytów, które mają za zadanie m.in. transportować tlen we krwi.

Sprawdź zabieg: Ozonowanie krwi

lub
Zadzwoń i umów się
32 630 40 10

Jaki wpływ ma ozon na ludzki organizm?

 • ozon pomaga wątrobie przy odtruwaniu,
 • likwiduje skutecznie tłuszcze (cholesterol i trójglicerydy), które są bardzo szkodliwe dla naczyń krwionośnych (zawał serca),
 • poprawia przemianę materii w komórkach,
 • likwiduje i obniża zawartość kwasu moczowego we krwi,
 • w znacznym stopniu likwiduje toksyny,
 • poprawia krążenie krwi, likwiduje zatory i zapobiega powstawaniu nowym,
 • redukuje zlepianie się czerwonych krwinek, poprawia transport tlenu i przepływ krwi,
 • zwiększa wchłanianie tlenu przez tkanki,
 • niszczy grzyby, bakterie, wirusy.

Rodzaje ozonoterapii

Ozonoterapia jest stosowana na całym świecie z dużym sukcesem. Ozonoterapię wykonuje się w kilku wariantach, takich jak:

 • zastrzyki domięśniowe, podskórne i dożylne;
 • ozonowanie krwi własnej pacjenta – autohemotransfuzja (stosowana w Vitalea);
 • hiperbaryczna terapia ozonowa;
 • działanie mieszaniną tlenowo – ozonową w gazie na skórę.

Punktem zwrotnym w ozonoterapii stała się od kilku lat nowa możliwość leczenia za pomocą urządzenia Hyper Medozon niemieckiej firmy H-A-B.

W tej terapii istnieje możliwość tak dokładnego dozowania ozonu jak nigdy dotąd. Ozon zostaje dodany do hemoglobiny i osocza krwi za pomocą naczynia podciśnieniowego. Ozon i tlen są przyjmowane za pomocą tej metody w znacznych ilościach i dostarczane do systemu naczyniowego w miejscu zapalnym. Działanie tej terapii, która zależna jest od ilości i stężenia ozonu jest potwierdzona naukowo przez wielu terapeutów. Nie przynosi ona żadnych skutków ubocznych.

Zastosowanie terapii ozonowej przy wykorzystaniu urządzenia Hyper Medozon przynosi spektakularne efekty w leczeniu następujących chorób:

 • zwyrodnienia stawów,
 • reumatyzm,
 • lumbago,
 • dna moczanowa,
 • choroby skórne (m.in. trądzik, egzema, atopowe zapalenie skóry),
 • trudno gojące się rany, odleżyny, owrzodzenia,
 • zespół przewlekłego zmęczenia,
 • zawroty głowy,
 • migreny,
 • uszkodzenia wątroby spowodowane alkoholem i wirusami,
 • zaburzenia ukrwienia kończyn,
 • zaburzenia krążenia,
 • zmiany miażdżycowe,
 • cukrzyca,
 • nieżyty żołądkowo – jelitowe,
 • stany zapalne i owrzodzenia jelita grubego,
 • zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze.

Najważniejszym zastosowaniem ozonoterapii jest działanie profilaktyczne. Szczególnie przy istniejącym ryzyku jak: nikotynizm, wysoki poziom cholesterolu, podwyższona ilość kwasu moczowego, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca.

Ponad pół wieku temu średnia długość życia ludzi wynosiła 50 lat. Dziś jest to 70-77 lat. W wieku średnim nasilają się ogólne zmiany w tkankach takie jak: zwapnienie tętnic wszystkich naczyń (zawał serca, zaburzenia ukrwienia kończyn, udar mózgu itd.) słabsze wchłanianie tlenu przez płuca, ogólne osłabienie organizmu. Negatywne zmiany w ciele człowieka uzasadnione są złym zaopatrzeniem w tlen a tym samym pogarszającą się przemianą materii, dlatego też ozonoterapia jest w stanie zapobiegać chorobom poprzez jej biochemiczny i fizjologiczny sposób działania.

Ozonoterapia powinna być stosowana szczególnie w stadium początkowym choroby, gdyż wtedy przynosi najlepsze efekty lecznicze.

Hiperbaryczna Autohemotransfuzja Ozonowa (ozonowanie krwi)

Wprowadzając ozonoterapię dożylną, która jest obecnie najskuteczniejszą metodą niszczenia różnego rodzaju chorobotwórczych bakterii, grzybów, wirusów, pasożytów oraz ich toksyn będących we krwi, możemy jeszcze skuteczniej i szybciej osiągnąć skutek terapeutyczny. Liczne dowody świadczące o skuteczności tej terapii sprawiają, że ozonowanie stosowane jest w coraz większym zakresie. Dla przykładu w mieście Dusseldorf, wg słów p. Herrmanna takich aparatów pracuje przeszło sto.

Ozon, podobnie jak biorezonans komórkowy, bardzo celnie uderza w przyczynę choroby, niszcząc chorobotwórcze drobnoustroje. Jednocześnie usuwa z naszego organizmu różnego rodzaju toksyny, czego nie jest w stanie wykonać biorezonans. Dlatego też wspólne działania mają przynieść 100% skuteczność zabiegów, jednocześnie oczyszczając naszą krew z powstających – w przypadku stosowania biorezonansu komórkowego – toksyn. Stosowanie terapii ozonowej znacznie skraca czas potrzebny do pełnego wyleczenia.

Ozon, jako naturalnie występujący gaz w naszej atmosferze, jest określany jako “oczyszczacz” ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jest to tlen z dodatkowym atomem tlenu, czyli trójcząsteczkowa forma tlenu. Wiemy, jak po burzy przyjemnie się oddycha, kiedy po wyładowaniach elektrycznych wzrasta poziom ozonu. Przy spadających wodach wodospadu ozon również jest wytwarzany. Chcąc oczyścić krew z zanieczyszczeń zaczęto stosować ozonoterapię dożylnie, co daje wspaniałe efekty. Tego typu zabiegów wykonano już na świecie przeszło 100 milionów, a sama metoda zdobywa szeroki uznanie, również świata naukowego.

Jak ozon wpływa na człowieka?

Ozon pomaga przy odtruwaniu, poprawia przemianę materii w komórkach, likwiduje i obniża zawartość kwasu moczowego we krwi, eliminuje toksyny, poprawia krążenie krwi, rozpuszcza zatory i zapobiega powstawaniu nowych, usprawnia transport tlenu i przepływ krwi, zwiększa wchłanianie tlenu przez tkanki, niszczy grzyby, bakterie, wirusy i zapobiega ponownemu zakażeniu. Poza tym ozon likwiduje również tłuszcze, na przykład cholesterol, które są bardzo szkodliwe dla naczyń krwionośnych.

Kto może być w ten sposób leczony?

Wszyscy łącznie z dziećmi mogą być poddani tej niezwykle skutecznej metodzie. Nie odnotowano żadnych powikłań przy zastosowaniu ozonoterapii. Jest to metoda skuteczna i w 100% bezpieczna. Ozonoterapią można leczyć między innymi: zwyrodnienia stawów, reumatyzm, lumbago, choroby skórne, trudno gojące się rany, odleżyny i owrzodzenia, zespół przewlekłego zmęczenia, zawroty głowy, migreny, uszkodzenia wątroby spowodowane alkoholem i wirusami, zaburzenia ukrwienia kończyn i krążenia, zmiany miażdżycowe, cukrzycę, nieżyty żołądkowo-jelitowe, stany zapalne i owrzodzenia jelita grubego.

Ozonoterapia (autohemotransfuzja ozonowa) stosowana w NZOZ Vitalea

Ozonoterapia jest stosowana na całym świecie z dużym sukcesem od wielu lat. Jednakże dopiero urządzenie Hyper Medozon Compact umożliwiło bardzo dokładne dozowanie ozonu. Dzięki niemu jest on dodawany do hemoglobiny i osocza krwi pod odpowiednim ciśnieniem i w bezpiecznym stężeniu. Za pomocą tej metody możliwe jest nie tylko precyzyjne dozowanie, ale również dostarczanie ozonu do systemu naczyniowego w znacznych ilościach.

Jaka jest lecznicza rola ozonu?

Ozon ma właściwości bakterio-, wiruso-, grzybo-, pasożytniczobójcze i z łatwością zabija te drobnoustroje, jak również doprowadza do obniżania poziomu trójglicerydów, cholesterolu i usuwa blaszki miażdżycowe we krwi. Zmniejsza zawartość kwasu moczowego we krwi. Poprawia krążenie, likwiduje zatory i zapobiega powstawaniu nowych, redukuje zlepianie się czerwonych krwinek, poprawia transport i wchłanianie tlenu oraz usprawnia przepływ krwi. Bardzo znamiennie wpływa na ukrwienie mózgu, przez co przyczynia się do poprawy jego pracy.

Dla organizmu najważniejsze jest jego dobre natlenienie, ponieważ wtedy nie rozwijają się chorobotwórcze beztlenowe organizmy oraz komórki nowotworowe, które w nienatlenionym i zakwaszonym ustroju mają dobre warunki do rozwoju.

Ulubione ()