Chemioterapia, a medycyna alternatywna

Blog Vitalea

Chemioterapia powszechnie uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod w walce z komórkami nowotworowymi proponowaną przez medycynę akademicką. Mimo dość uciążliwych skutków ubocznych jej skuteczność jest zdecydowanie ważniejsza. W dzisiejszym artykule skupimy szczególną uwagę na znaczeniu chemioterapii, a także przedstawimy kilka terapii uzupełniających leczenie, proponowanych przez medycynę alternatywną.

Jak działa chemioterapia?

Chemioterapia to systemowa metoda leczenia nowotworu podczas której wykorzystuje się leki cytostatyczne. Ten rodzajów leków wpływa na cały ludzki organizm, a ich głównych celem jest niszczenie komórek nowotworowych, które charakteryzują się frakcją wzrostową. Niemniej jednak metoda ta nie jest doskonała. Leki cytostatyczne atakują również zdrowe komórki organizmu, które wykazują wysoką frakcję wzrostową, czyli szybciej się dzielą. Do takich komórek należą:

  • Komórki szpiku kostnego,
  • Komórki mieszków włosowych,
  • Komórki nabłonków (m.in. jamy ustnej, przewodu pokarmowego, układu rozrodczego).

Odpowiedni dobór leków

Dobór leków cytostatycznych oraz plan chemioterapii jest dostosowany do każdego pacjenta indywidualnie. Oczywiście jest to związane z rodzajem nowotworów, stopnia jego zaawansowania, a także reakcją organizmu pacjenta na leczenie chemioterapią. Zazwyczaj ta metoda leczenia podawana jest w sesjach, po serii poddawania leków następuje przerwa, która ma pozwolić organizmowi na regenerację. Leki cytostatyczne mogą być przyjmowane doustnie, dożylnie bądź podawane bezpośrednio do jam organizmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ozonowanie krwi

Medycyna alternatywna w onkologii

Medycyna naturalna w onkologii proponuje niekonwencjonalne sposoby leczenia raka, które 

z reguły nie są akceptowane przez medycynę. Niemniej jednak metody proponowane przez medycynę alternatywną mogą stanowić skuteczne leczenie uzupełniające w przypadku osób chorujących na nowotwór.  Między innymi zaliczamy do nich:

  • Ozonoterapię,
  • Suplementację witaminy C,

 

Na czym polega ozonoterapia?

Ozonoterapia to jedna z usług, która znajduje się w ofercie katowickiego NZOZ VITALEA. Ozonoterapia w środowisku medycznym występuje również pod nazwą autohemotransfuzji ozonowej, której nadrzędnym celem jest przyśpieszenie procesu leczenia. Podczas ozonoterapii ozon jest bezpośrednio podawany do krwi bądź, na powłoki skórne lub do jam ciała, gdzie jego głównym zadaniem jest niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych. Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta do specjalnej butelki zawierającej konserwant, który zapobiega krzepnięciu krwi. Następnie krew jest mieszana z ozonem o odpowiednio dobranym stężeniu aż do momentu, 

w którym hemoglobina połączy się z gazem. Ostatni krok sprowadza się do oddania naozonowanej krwi do żyły pacjenta. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut.   

Uważasz, że ozonoterapia to właśnie to czego szukasz? Zatem zadzwoń do NZOZ VITALEA i umów się na pierwszy zabieg. Nasi specjaliści opowiedzą Ci na czym polega zabieg, a także odpowiedzą na Twoje wszelkie pytania.

Ulubione ()