Schorzenia neurologiczne – jak je skutecznie leczyć?

Blog Vitalea

Neurologia to jedna z gałęzi medycyny, która zajmuje się schorzeniami obwodowego układu nerwowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Dziedzina ta jest niezwykle skomplikowana i kryje wiele tajemnic. Niestety zdecydowanie większość schorzeń neurologicznych może prowadzić do kalectwa, a nawet śmierci. Zatem jak je skutecznie leczyć? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Jak objawiają się schorzenia neurologiczne?

Choroby neurologiczne mogą mieć różne podłoże, objawy, a także przebieg. Z reguły nie zdajemy sobie sprawy z istnienia choroby, co niestety utrudnia diagnostykę. Niemniej jednak wyodrębnić można grupę czynników, które mogą sygnalizować poważne zaburzenia na tle neurologicznym. Są to:

 • Omdlenia,
 • Przewlekłe bóle głowy,
 • Zawroty głowy,
 • Mrowienia kończyn,
 • Nagłe pogorszenie wzroku,
 • Ograniczenie pola widzenia,
 • Zaburzenie mowy,
 • Problemy z równowagą i przemieszczaniem się,
 • Problemy z koncentracją. 

Rodzaje chorób neurologicznych

Lista schorzeń neurologicznych jest dość długa, dlatego w dzisiejszym artykule poświęcimy szczególną uwagę czterem chorobom, a mianowicie: chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera, stwardnieniu rozsianemu oraz rwie kulszowej.

 • CHOROBA PARKINSONA

To schorzenie neurologiczne obejmuje ośrodkowy układ nerwowy i rozwija się niezwykle powoli. Pierwszy objawy choroby można zauważyć po znaczących zaburzeniach ruchu, drżeń spoczynkowych, spowolnieniem ruchów, a w późniejszym stadium choroby ślinotokiem i problem z wymową.

 • CHOROBA ALZHEIMERA

Niestety na ten rodzaj choroby na chwilę obecną nie znaleziono odpowiedniej formy leczenia. Choroba Alzheimera charakteryzuje się zaburzeniami pamięci, które początkowo są krótkie,  a z czasem długotrwałe. Objawami towarzyszącymi jest depresja, agresja, a także zmiany osobowościowe.

 • STWARDNIENIE ROZSIANE (SM)

Pierwsze objawy tej choroby pojawiają się najczęściej między 20. a 40. rokiem życia. Niestety do jej najpopularniejszych objawów zaliczamy: nieostre, podwójne widzenie, osłabienie i niedowład kończyn, brak koordynacji ruchowej, zaburzenie czucia oraz drętwienie. 

 • RWA KULSZOWA

Choroba charakteryzuje się silnym bólem odczuwalnym w okolicach lędźwi. Ból ten promieniuje do pośladka przez tył uda aż do łydki, a nawet stopy! Ataki rwy kulszowej przychodzą nagle. Opisywana choroba jest efektem dyskopatii, czyli początkowego stadium choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czym jest ozonowanie krwi?

Medycyna naturalna w leczeniu schorzeń neurologicznych

W NZOZ VITALEA jednym z zabiegów który pomaga w leczeniu schorzeń neurologicznych jest ozonoterapia. Zabieg ten polega na pobraniu do specjalnego pojemnika krwi pacjenta, a następnie zmieszanie jej z odpowiednią dawką ozonu. Mieszanka krwi i ozonu trafia bezpośrednio do żyły pacjenta. Zabieg jest przeprowadzany w obiegu zamkniętym, dzięki czemu jest całkowicie sterylny i bezpieczny. 

Kwas alfa-liponowy we wlewie kroplowym jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia powikłań neurologicznych. Ochronne działanie kwasu na tkankę nerwową jest wykorzystywane wchorobach neurodegeneracyjnych takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona. W przypadku rwy kulszowej kwas alfa-liponowy powoduje rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu w obrębie kręgosłupa.

Pragniesz podjąć leczenie Twojego neurologicznego schorzenia? Zadzwoń do NZOZ VITALEA i umów się na pierwszą wizytę! Nasi specjaliści przedstawią Ci ofertę zabiegową dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Ulubione ()