Otyłość a Hydrokolonoterapia – Walczysz z nadwagą? Hydrokolonoterapia jest dla Ciebie!

Nadwaga i otyłość zajmują szóste miejsce na liście najważniejszych czynników ryzyka odpowiadających za śmiertelność na świecie. Jest uznana przez WHO jako jedna z najgroźniejszych niezakaźnych chorób przewlekłych, osiągająca obecnie skalę epidemii. Szacuje się, że w Polsce na nadwagę cierpi ponad 40% mężczyzn i 30% kobiet, z czego otyłość stwierdza się u 20% pań i u 16% panów. Mimo, iż do powstawania nadwagi i otyłości mogą przyczyniać się różne czynniki, w tym genetyczne, społeczno-kulturowe czy hormonalne, to jednak epidemia tego schorzenia przede wszystkim spowodowana jest współczesnym trybem życia.

Chcesz skorzystać z zabiegu hydrokolonoterapii?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Nadwaga i jej wpływ na zdrowie

Główną przyczyną powstawania nadwagi i otyłości jest dodatni bilans energetyczny, który powstaje, gdy dostarczamy do organizmu więcej kalorii niż jest nam potrzebne. Wynika to ze spożywania produktów o nadmiernej kaloryczności i jednoczesnego zmniejszenia poziomu wydatku energetycznego. Nawet niewielka nadwyżka energetyczna powoduje przyrost masy ciała. Efektem takiego stanu jest odkładanie się tkanki tłuszczowej oraz nagromadzenie się lipidów w narządach wewnętrznych, głównie w mięśniach, wątrobie i trzustce. Nadmierna masa ciała znacząco wpływa na długość i jakość życia. Im dłużej zmagamy się z nadwagą, tym wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych oraz większe ryzyko przedwczesnej śmierci. Dzieje się dlatego, że nadwaga może być przyczyną powstawania przewlekłych chorób, takich jak cukrzyca, miażdżyca oraz choroby nowotworowe. Według WHO aż 7-41% wszystkich nowotworów powstaje na skutek nieprawidłowej masy ciała. U mężczyzn występuje podwyższone ryzyko pojawienia się nowotworu prostaty, jelita grubego i odbytnicy, natomiast u kobiet ryzyko to dotyczy przede wszystkim trzonu i szyjki macicy, jajnika, piersi oraz pęcherzyka żółciowego. Zwiększa się również prawdopodobieństwo rozwoju raka trzustki, nerki oraz gruczolakoraka przełyku. Inne konsekwencje zdrowotne wynikające z nadwagi to choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym zwiększona krzepliwość krwi prowadzącą do powstawania zakrzepów, które z kolei przyczyniają się do zawałów serca i udarów mózgu. Osoby z nadwagą dodatkowo często cierpią na zespół metaboliczny, który objawia się wystąpieniem nadciśnienia, podwyższeniem stężenia trójglicerydów przy jednoczesnym obniżonym stężeniu cholesterolu frakcji HDL, a także za wysokim poziomem glukozy we krwi. W Polsce schorzenia kardiologiczne są najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci. Ponadto osoby otyłe częściej cierpią na kamicę pęcherzyka żółciowego, choroby zwyrodnieniowe stawów, bezdech senny, upośledzenie funkcji układu rodnego oraz problemy na tle psychosocjologicznym.

Przeczytaj także: Neuropatia cukrzycowa – czym jest i jak ją leczyć? 


Rodzaje otyłości

W zależności od miejsca gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej wyróżnia się dwa typy otyłości- typ brzuszny (tzw. „jabłko”) zwany także androidalnym, centralnym oraz typ pośladkowo-udowy (tzw. „gruszka”) inaczej gynoidalny, obwodowy. Typ pierwszy dotyczy głównie mężczyzn oraz kobiet w okresie menopauzalnym. Charakteryzuje się gromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ramion i klatki piersiowej, brakiem zarysu talii oraz szczupłymi nogami. Stłuszczeniu mogą ulec narządy wewnętrzne, takie jak wątroba, serce czy nerki. Osoby z tym typem otyłości mają większe predyspozycje do rozwoju nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, choroby wieńcowej, a także podwyższone ryzyko zachorowalności na nowotwory.

Typ drugi częściej dotyczy kobiet i charakteryzuje się gromadzeniem tkanki tłuszczowej głównie w okolicach bioder, nóg i pośladków, płaskim brzuchem i mniejszym biustem. Mimo, że ten rodzaj otyłości nie jest tak niebezpieczny jak typ brzuszny, to wciąż niesie ze sobą ryzyko rozwoju niektórych schorzeń. Pojawić się mogą żylaki, choroby zwyrodnieniowe stawów (głównie kończyn dolnych) oraz schorzenia dróg żółciowych.   


Hydrokolonoterapia w procesie odchudzania

Trzeba pamiętać, że żadna metoda odchudzania nie będzie skuteczna, jeśli nie towarzyszy jej zmiana stylu życia. Nic nie zastąpi odpowiednio zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej, natomiast istnieją skuteczne sposoby wspomagania organizmu z walce o idealną figurę. Jednym z takich zabiegów jest hydrokolonoterapia – to płukanie jelita grubego na całej jego długości, co pozwala na pozbycie się z organizmu zalegających latami mas kałowych, śluzu, chorobotwórczych bakterii, pasożytów i grzybni. Usuwane są również toksyny, konserwanty, szkodliwe produkty przemiany materii, metale ciężkie i pestycydy, które zatruwają organizm i prowadzą do powstawania wielu chorób, nie tylko w obrębie jelita grubego. Hydrokolonoterapia, dzięki wielu dobroczynnym działaniom, ma zbawienny wpływ na nasze ciało, zdrowie i urodę. Przede wszystkim przywraca prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, usprawnia pracę wątroby, pomaga zregenerować śluzówkę jelit przyczyniając się do ich uszczelnienia. Poprawia się wchłanialność witamin i mikroelementów, a więc organizm staje się lepiej odżywiony i zdrowszy. Ponadto zabieg powoduje usprawnienie procesu przemiany materii, która ma kluczowe znaczenie w spalaniu przyjętych kalorii. Poprawia się perystaltyka jelit i fizjologiczna flora bakteryjna, dzięki czemu nie tworzą się zaparcia, wzdęcia i gazy. Należy jednak pamiętać, że bez odpowiedniej diety wyczyszczona ze złogów okrężnica wkrótce znów się zapełni. Dlatego tak ważne jest zbilansowanie sposobu odżywiania i aktywność fizyczna. Zabieg hydrokolonoterapii natomiast pomoże w oczyszczeniu organizm z toksyn, usprawni funkcjonowanie układu pokarmowego i zapewni szybszą i skuteczniejszą utratę wagi, by prędzej poczuć się zdrowszym i móc cieszyć się swoją wymarzoną sylwetką.

Zabieg: Hydrokolonoterapia

Ulubione ()