Czym jest ozonoterapia? W leczeniu jakich schorzeń znajduje najszersze zastosowanie?

Spis treści

Informacja i rejestracja
tel. 32 630 40 10

Rejestracja On-line

Leczenie z pomocą Ozonoterapii

Marzysz o eliksirze młodości? Powszechnie uważa się, że jest nim ozon, ponieważ dotlenia tkankę skórną i podskórną, przy okazji uelastyczniając ją. Lecznicze właściwości ozonu można wykorzystać podczas zabiegu ozonoterapii, która poprawia także kondycję fizyczną i usprawnia regenerację organizmu. Ponadto ozon to najsilniejszy znany obecnie środek wirusobójczy, bakteriobójczy i grzybobójczy, który niszczy wszystkie chorobotwórcze patogeny znajdujące się w organizmie. W odróżnieniu od antybiotyków, pokonuje barierę krew-mózg, dzięki czemu wspomaga leczenie wielu chorób układu nerwowego. 

Sprawdź: Ozonoterapia w Vitalea

Chcesz skorzystać z ozonoterapii?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Czym jest ozonoterapia?

To niezwykle skuteczna, nowoczesna metoda leczenia wielu schorzeń. Terapia pozwala na całkowite pozbycie się choroby odtruwając, dotleniając i wspomagając obronność ustroju. Zabieg zaczyna się od pobrania z żyły pacjenta około 100-150 ml krwi, zwykle z okolicy zgięcia łokciowego do specjalnej butelki, która zawiera konserwant zapobiegający jej krzepnięciu. Później krew jest mieszana z ozonem o odpowiednim stężeniu za pomocą aparatu medycznego. Cały zabieg trwa około 20-30 minut oraz jest całkowicie bezpieczny. Ozonoterapia może być wykonana miejscowo na powłoki skórne, dojelitowo, dopochwowo, do uszu, a także podana bezpośrednio do krwi. 

Dotlenianie organizmu wpływa pozytywnie na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie. Zwiększa wydolność i sprawność układu krwionośnego, stymuluje krążenie, wzmacnia żyły i naczynia krwionośne oraz wspomaga leczenie miażdżycy oraz niedokrwistości. Warto wiedzieć, że ozonoterapia jest wskazana także przy leczeniu boreliozy, chorobach nowotworowych, bólach głowy i przewlekłym zmęczeniu. Ozon poradzi sobie także bardzo dobrze z kurzajkami. Może także pomóc przy leczeniu cukrzycy i jej powikłań. 

Więcej o metodach leczenia boreliozy w Klinice Vitalea można przeczytać tutaj: Leczenie Boreliozy

Ulubione ()