Czym jest EBV i jak go leczyć?

Co to jest EBV?

Wirus Epsteina-Barr (EBV) to jeden z najpowszechniejszych wirusów występujący w światowej populacji. Odpowiada m.in. za zespół chronicznego zmęczenia i depresji (chroniczny zespół Epsteina-Barr CEBV). Jest także przyczyną chłoniaka i raka jamy nosowo-gardłowej, mononukleozy oraz chorób tarczycy.

Potrzebujesz więcej informacji jak wspomóc leczenie EBV?
Zapraszamy do kontaktu: 32 630 40 10

Jaki związek ma EBV z chorobami tarczycy?

Według Anthony’ego Williama, autora książki “Boski lekarz-sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych”, choroby gruczołu tarczowego, w tym choroba Hashimoto, jest spowodowana w 95% przypadków wirusem EBV. Mechanizm chorób tarczycy polega na tym, że wirus, który opanował komórki tarczycy, jest atakowany, a wraz z nim komórki gruczołu, stąd mylnie uważa się, że powinno się stosować sterydy bądź wysuszoną tarczycę zwierzęcą. Nasila to atak i destrukcję wirusa i tym samym tarczycę, która została zajęta przez ten patogen.

Do pokarmów wspomagających leczenie chorób tarczycy należą: dzikie borówki amerykańskie, kiełki, kolendra, czosnek, nasiona konopi, olej kokosowy, orzechy brazylijskie, żurawina. Zioła i suplementy wspomagające pracę tarczycy to: cynk, chrom, mangan, miedź, magnez, rubid, spirulina, L-tyrozyna, korzeń lukrecji, eleterokok kolczasty, bakopadrobnolistna, nienasycone kwasy tłuszczowe i duże dawki witaminy C, D3 i B12.

Spożywanie dużych ilości warzyw i owoców to podstawa wszelkiej kuracji. Znane są diety ukierunkowane na choroby tarczycy pod postacią diety dr Dąbrowskiej oraz dr Gersona. Istnieje również 90 dniowy program uzdrawiania tarczycy wg A. Williama opierający się na 3 etapach. Pierwszy skupia się na piciu soku z selera naciowego, wody z sokiem z cytryny, aloesem lub ogórkiem. Drugi etap to sok z bananów, leśnych jagód, kolendry siewnej, sproszkowanego soku z młodego jęczmienia, spiruliny hawajskiej itd. Trzeci etap to sok z mango, szpinaku, rokietty siewnej, imbiru, pomarańczy.

Przeczytaj także: YERSINIA ENTEROCOLITICA- dlaczego jest tak niebezpieczna?

 

EBV a inne choroby

EBV jest przyczyną fibromialgii objawiającej się bólami mięśni, drętwieniami, migreną, zawrotami głowy, bezsennością, nieustannym zmęczeniem nawet po przespanej nocy. Mechanizm choroby pochodzi od stresu, wydzielania nadmiernej ilości kortyzolu przez co wyczerpują się zasoby glukozy a mitochondria zostają “wyłączone” z aktywności. Przechodzi to na przeciążenie tarczycy i trzustki oraz niedoczynność nadnerczy (choroba Addisona).

EBV jest także wiodącym czynnikiem zjawiska neurotoksyczności, nadwrażliwości na dotyk, bólów rozprzestrzeniających się po całym organizmie. Postrzeganie wirusa Epsteina-Barr jako przyczyny chorób idiopatycznych zmienia się na przestrzeni lat, zwiększa się także świadomość na temat jego udział w tworzeniu powyższych patologii.

Jak walczyć z EBV? 

W zakresie naturoterapii wiele jest sposobów walki z tym wirusem. Do najpopularniejszych z nich są autohemotransfuzja ozonowa i biorezonans komórkowy na aparatach MORA dostępne w ofercie NZOZ Vitalea.

Ulubione ()