Ozonowanie krwi


17 lutego 2019

Czym jest Ozonowanie krwi?


Ozonoterapia
 (ozonowanie krwi ) jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej efektywnych metod leczniczych. Ozon jest najsilniejszym środkiem bakterio, grzybo i wirusobójczym. Poprzez podawanie go do kwi w specjalnie dobranych dawkach i stężeniach dotlenia komórki, działa odtruwająco, jak również podnosi sprawność układu immunologicznego, czyli jest skuteczny w walce z chorobami nowotworowymi.

Ważne jest to aby ozonoterapia była wykonywana na aparatach, które powodują mocne naozonowanie krwi i podłączenie się cząsteczek ozonu do erytrocytów, które mają za zadanie m.in. transportować tlen we krwi.

Jaki wpływ ma ozon na ludzki organizm?
 • ozon pomaga wątrobie przy odtruwaniu
 • likwiduje skutecznie tłuszcze (cholesterol i trójglicerydy) tłuszcze te są bardzo szkodliwe dla naczyń krwionośnych (zawał serca)
 • poprawia przemianę materii w komórkach
 • likwiduje i obniża zawartość kwasu moczowego we krwi
 • w znacznym stopniu likwiduje toksyny
 • poprawia krążenie krwi, likwiduje zatory i zapobiega powstawaniu nowym
 • redukuje zlepianie się czerwonych krwinek, poprawia transport tlenu i przepływ krwi
 • zwiększa wchłanianie tlenu przez tkanki
 • niszczy grzyby, bakterie, wirusy i zapobiega ich ponownemu powstaniu
Rodzaje ozonoterapii

Ozonoterapia ma ok. 80 lat i jest stosowana na całym świecie z dużym sukcesem. Ozonoterapię stosuje się w wielu formach leczenia takich jak:

 • zastrzyki domięśniowe, podskórne i dożylne
 • zastrzyki dożylne i dotętnicze mieszane z własną krwią pacjenta – autohemotransfuzja stosowana w Vitalea
 • hiperbaryczna terapia ozonowa
 • działanie mieszaniną tlenowo – ozonową w gazie na skórę

Punktem zwrotnym w ozonoterapii stała się od kilku lat nowa możliwość leczenia za pomocą urządzenia Hyper Medozon niemieckiej firmy H-A-B.

W tej terapii istnieje możliwość dokładnego dozowania ozonu jak nigdy dotąd. Ozon zostaje dodany do hemoglobiny i osocza krwi za pomocą naczynia podciśnieniowego. Ozon i tlen są przyjmowane za pomocą tej metody w znacznych ilościach i dostarczane do systemu naczyniowego w miejscu zapalnym. Działanie tej terapii, która zależna jest od ilości i stężenia ozonu jest potwierdzona naukowo przez wielu terapeutów. Nie przynosi ona żadnych skutków ubocznych.

Zastosowanie terapii ozonowej przy wykorzystaniu urządzenia Hyper Medozon przynosi wielkie efekty w leczeniu następujących chorób:

 • zwyrodnienia stawów
 • reumatyzm
 • lumbago
 • dna moczanowa
 • choroby skórne ( trądzik, egzema, atopowe zapalenie skóry )
 • trudno gojące się rany , odleżyny , owrzodzenia
 • zespół przewlekłego zmęczenia
 • zawroty głowy
 • migreny
 • uszkodzenia wątroby spowodowane alkoholem i wirusami
 • zaburzenia ukrwienia kończyn
 • zaburzenia krążenia
 • zmiany miażdżycowe
 • cukrzyca
 • nieżyty żołądkowo – jelitowe
 • stany zapalne i owrzodzenia jelita grubego

Najważniejszym zastosowaniem ozonoterapii jest działanie profilaktyczne. Szczególnie przy istniejącym ryzyku jak: nikotynizm, wysoki poziom cholesterolu, podwyższona ilość kwasu moczowego, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca.

Przed 50 laty średnia długość życia ludzi wynosiła 50 lat. Dziś wynosi 70-77 lat. W wieku średnim nasilają się ogólne zmiany w tkankach takie jak: zwapnienie tętnic wszystkich naczyń (zawał serca, zaburzenia ukrwienia kończyn, udar mózgu itd.) słabsze wchłanianie tlenu przez płuca, ogólne osłabienie organizmu. Negatywne zmiany w ciele człowieka uzasadnione są złym zaopatrzeniem w tlen a tym samym pogarszającą się przemianą materii, dlatego też ozonoterapia jest w stanie zapobiegać chorobom poprzez jej biochemiczny i fizjologiczny sposób działania.

Ozonoterapia powinna być stosowana szczególnie w stadium początkowym choroby, gdyż wtedy przynosi najlepsze efekty lecznicze.

Hyperbaryczna Autohemotransfuzja Ozonowa (ozonowanie krwi)

Wprowadzając ozonoterapię dożylną, która jest obecnie najskuteczniejszą metodą niszczenia różnego rodzaju chorobotwórczych bakterii, grzybów, wirusów, pasożytów oraz ich toksyn będących we krwi, możemy jeszcze skuteczniej i szybciej osiągnąć skutek terapeutyczny. Liczne zebrane doświadczenia o skuteczności tej terapii, wymuszają na lekarzach stosowanie tej metody w coraz większym zasięgu. Dla przykładu w mieście Dusseldorf, wg słów p. Herrmanna takich aparatów pracuje przeszło sto.

Ozon, podobnie jak biorezonans komórkowy bardzo celnie uderza w przyczynę choroby, niszcząc chorobotwórcze drobnoustroje. Jednocześnie usuwa z naszej krwi różnego rodzaju toksyny, czego nie jest w stanie wykonać biorezonans. Dlatego też wspólne działania mają przynieść 100% skuteczność zabiegów, jednocześnie oczyszczając naszą krew z powstających w przypadku stosowania biorezonansu komórkowego toksyn. Stosowanie terapii ozonowej znacznie skraca czas potrzebny do pełnego wyleczenia.

Ozon jako naturalnie występujący gaz w naszej atmosferze jest określany jako oczyszczacz ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jest to tlen z dodatkowym atomem tlenu, czyli trójcząsteczkowa forma tlenu. Przez to dla nas bezpieczna. Wiemy jak po burzy przyjemnie się oddycha, kiedy po wyładowaniach elektrycznych wzrasta poziom ozonu. Przy spadających wodach wodospadu ozon również jest wytwarzany. Chcąc oczyścić krew z zanieczyszczeń zaczęto stosować ozonoterapię dożylnie, co daje wspaniałe efekty. Tego typu zabiegów wykonano już na świecie przeszło 100 milionów, a sama metoda zdobywa szeroki uznanie, również świata naukowego.

Jak ozon wpływa na człowieka?

Bardzo szeroki. Ozon pomaga przy odtruwaniu, poprawia przemianę materii w komórkach, likwiduje i obniża zawartość kwasu moczowego we krwi, eliminuje toksyny, poprawia krążenie krwi, likwiduje zatory, zapobiega powstawaniu nowych zatorów, usprawnia transport tlenu i przepływ krwi, zwiększawchłanianie tlenu przez tkanki, niszczy grzyby, bakterie, wirusy i zapobiega ich ponownemu powstaniu. Poza tym ozon likwiduje również tłuszcze, na przykład cholesterol, które są bardzo szkodliwe dla naczyń krwionośnych.

Kto może być w ten sposób leczony?

Wszyscy łącznie z dziećmi mogą być poddani tej niezwykle skutecznej metodzie. Nie odnotowano żadnych powikłań przy zastosowaniu ozonoterapii. Jest to metoda bezpieczna i skuteczna w 100 procentach w połączeniu z biorezonansem. Ozonoterapią można leczyć między innymi: zwyrodnienia stawów, reumatyzm, lumbago, choroby skórne, trudno gojące się rany, odleżyny i owrzodzenia, zespół przewlekłego zmęczenia, zawroty głowy, migreny, uszkodzenia wątroby spowodowane alkoholem i wirusami, zaburzenia ukrwienia kończyn i krążenia, zmiany miażdżycowe, cukrzycę, nieżyty żołądkowo-jelitowe, stany zapalne i owrzodzenia jelita grubego.

Ozonoterapia (ozonowanie krwi) stosowana w Vitalei

Ozonoterapia jest stosowana na całym świecie z dużym sukcesem od około 30 lat. Jednakże dopiero urządzenie Hyper Medozon Compact umożliwiło bardzo dokładne dozowanie ozonu. Dzięki niemu ozon jest dodawany do hemoglobiny i osocza krwi pod kontrolą dobranego ciśnienia i stężenia ozonu. Za pomocą tej metody możliwe jest nie tylko precyzyjne dozowanie, ale również dostarczanie ozonu do systemu naczyniowego w znacznych ilościach.

 Jaka jest lecznicza rola ozonu? 

Ozon ma właściwości bakterio-wiruso-grzybo-pasożytobójcze i z łatwością zabija te drobnoustroje, jak również doprowadza do obniżania poziomu trójglicerydów, cholesterolu i usuwa blaszki miażdżycowe we krwi. Likwiduje i obniża zawartość kwasu moczowego we krwi. Poprawia jej krążenie, likwiduje zatory i zapobiega powstawaniu nowym, redukuje zlepianie się czerwonych krwinek, poprawia transport tlenu i przepływ krwi, zwiększa wchłanianie tlenu przez tkanki. Bardzo znamiennie wpływa na ukrwienie mózgu, przez co przyczynia się do poprawy jego pracy, dzięki temu usuwanych jest wiele chorób tzw. degeneracyjnych centralnego układu nerwowego.

Co takiego wspaniałego jest w ozonie, że skutecznie wykorzystywany jest w walce z chorobami?

Ozon, podobnie jak biorezonans komórkowy bardzo celnie uderza w przyczynę choroby, niszcząc chorobotwórcze drobnoustroje. Jednocześnie usuwa z naszej krwi różnego rodzaju toksyny, czego nie jest w stanie wykonać biorezonans. Dlatego też wspólne działania mają przynieść 100%-tową skuteczność zabiegów, jednocześnie oczyszczając naszą krew z powstających w przypadku stosowania biorezonansu komórkowego toksyn. Stosowanie terapii ozonowej znacznie skraca czas potrzebny do pełnego wyleczenia.

Czy stosowanie ozonu jest metodą naturalną i bezpieczna?

Ozon jako naturalnie występujący gaz w naszej atmosferze jest określany jako oczyszczacz ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jest to tlen z dodatkowym atomem tlenu, czyli trójcząsteczkowa forma tlenu. Przez to dla nas bezpieczna. Wiemy jak po burzy przyjemnie się oddycha, kiedy po wyładowaniach elektrycznych wzrasta poziom ozonu. Przy spadających wodach wodospadu ozon również jest wytwarzany. Chcąc oczyścić krew z zanieczyszczeń zaczęto stosować ozonoterapię dożylnie, co daje wspaniałe efekty.  Metoda zdobywa szeroki uznanie, również świata naukowego.

A dla organizmu najważniejsze jest jego dobre natlenienie, wtedy nie rozwijają się beztlenowe organizmy szkodliwe oraz komórki nowotworowe, które w nienatlenionym i zakwaszonym organizmie mają dobre warunki do rozwoju.

Vitalea